Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Між Чечнею та Інгушетією виник конфлікт за землю: правоохоронці перекрили дороги та заблокували інтернет

Столицю Інгушетії перекрили додаткові підрозділи Росгвардії.

У столиці Інгушетії в російському місті Магас почались мітинги проти передачі земель Чеченській республіці, у результаті чого місто оточили посилені підрозділи Росгвардії, а в усій республіці заблокували Інтернет.

Про це російському виданню "Дождь" розповів голова місцевого відділення партії "Яблоко" Руслан Муцольгов.

Через мітинги в'їзди в столицю Інгушетії Магас перекрито бетонними блоками. За даними місцевих видань, до міста ввели додаткові підрозділи Росгвардії. Місцеві повідомляють, що на всій території республіки погано працює Інтернет, а в містах Магас та Назрань його взагалі немає.

Крім цього, в Магасі посилені пости поліції, а вулицями чергують додаткові наряди правоохоронців.

Причиною невдоволення місцевих жителів стала можлива передача землі сусідній Чеченській республіці. Наприкінці серпня місцеві активісти повідомляли про те, що робітники із Чечні під охороною силовиків почали будувати дорогу в лісі Сунженського району Інгушетії. А в інгуському селі Аршти намагались встановити пост ДПС чеченського управління МВС. Трохи пізніше голова Чеченської республіки Рамзан Кадиров підписав указ про створення комісії для уточнення адміністративних кордонів республіки.

Це вже не перший етнічний конфлікт у Росії за останній час. У середині вересня стався великий конфлікт між жителями Кабардино-Балкарії у селі Кенделен. Його мешканці-балкарці відмовилися пропустити сусідів-кабардинців до вершини гори Канжаль, дорога на котру пролягає через Кенделен. На горі кабардинці хотіли відзначити 310-річчя важливої для них Канжальскої битви. Однак балкарці попередили, що не дозволять кінній процесії пройти крізь своє село.

Із 200 учасників ходу 170 дослухалися порад правоохоронців і відмовилися від наміру, але 30 осіб об’їзною дорогою таки поїхали на Канжаль. Тим часом інші обурені кабардинці прийшли до Кенделена з вимогою пропустити вершників на зворотньому шляху. Місцеві відмовилися, після чого зав’язалися сутички із стріляниною. Село було перекрито місцевими правоохоронцями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції