"Між членством і нічим": генсек НАТО оцінив перспективу вступу України до Альянсу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, рішення про членство в Альянсі є незмінним.

Україна і Грузія обов’язково будуть членами НАТО, хоч чіткі терміни цього поки невідомі. Тому поки країни повинні цінувати проміжні стадії на шляху до вступу до Альянсу.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на конференції NATO Engages, яка проходить в рамках саміту лідерів Альянсу в Лондоні, передає "Європейська правда".

Столтенберг пригадав, що у НАТО на саміті в Бухаресті у 2008 році ухвалили, що Україна та Грузія будуть членами Альянсу і це рішення залишається незмінним.

"Рішення лишається чинним, хоча і не встановлено чіткого таймлайну щодо вступу. Зараз наше завдання - знайти, як допомогти Україні та Грузії просуватися до вступу", - прокоментував він.

Крім того, генсек наголосив, що для України та Грузії існують проміжні етапи співпраці з НАТО, між "членством" і "нічим", які потрібно цінувати. У зв'язку з цим, Столтенберг закликав проводити реформи.

Нагадаємо, у Лондоні розпочався саміт НАТО, який триватиме 3-4 грудня. Президент України Володимир Зеленський не поїхав на саміт НАТО, тому що формат заходу не передбачає його участі. Тим часом, міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що візьме участь у конференції NATO Engages, яка відбудеться під час саміту. Зокрема, його участь запланована на панелі "Від Балтійського до Чорного моря: безпека на кордонах НАТО". Разом із ним там виступатимуть міністр закордонних справ Грузії та міністри оборони Литви і Естонії. 

20 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна та Грузія є важливими партнерами Організації Північноатлантичного договору. Він також закликав країни-члени НАТО активізувати співпрацю із українськими та грузинськими колегами. 

Відео Зустріч лідерів НАТО стартує в столиці Великої Британії: про що говоритимуть

В Лондон злітаються керівники країн Північноатлантичного альянсу. В столиці Великої Британії сьогодні стартує зустріч лідерів НАТО. Чим важливий саміт та як буде представлена на ньому Україна – у сюжеті.  

Зустріч лідерів НАТО стартує в столиці Великої Британії: про що говоритимуть

Залиште свій коментар

Вибір редакції