Між Ізраїлем та Туреччиною розгорівся скандал через серіал про війну в Газі

На державному каналі Туреччини з'явився серіал про військову операцію армії ЦАХАЛ у секторі Гази, де ізраїльтяни зображені як безжальні вбивці мирних жителів та дітей.

Кадри з серіалу Ейрілік
ТСН.ua
МЗС Ізраїлю зажадав пояснень від Туреччини.

На тлі того, що взаємин двох країн різко погіршилися, турецький державний телеканал TRT1 розпочав показ антиізраїльського серіалу про "подвиги палестинського опору" і про "ізраїльську агресію в секторі Гази" в 2008 році. У фільмі солдати ізраїльської армії ЦАХАЛ зображені як безжальні вбивці.

У серіалі під назвою "Ейрілік" ("Розлучення") розповідається про історію кохання під час антитерористичної операції "Литий свинець", ініційованої Ізраїлем у секторі Газа у відповідь на захоплення палестинцями двох ізраїльських солдатів.

В одному з епізодів фільму палестинські підлітки з пов'язками радикальної палестинської організації "Хамас" на головах закидають ізраїльських військовослужбовців камінням і пляшками із запальною сумішшю, а також обстрілюють з пістолетів.

"Ізраїльські солдати" безжально вбивають дітей, у фільмі демонструється також сцена розстрілу палестинських мирних жителів загоном Цахала.

Крім "бойових сцен", в серіалі розповідається про бідність палестинських жителів, про відсутність медичної допомоги, про необхідність вистоювати величезні черги на контрольно-пропускних пунктах, про "героїчну участь в опорі" і про надії простих палестинців на щасливе життя.

МЗС Ізраїлю відреагував на антиізраїльський серіал на державному телебаченні Туреччини з обуренням. Міністр закордонних справ Авігдор Ліберман викликав посла Туреччини в Ізраїлі для пояснень. Ліберман заявив, що передача, показана по контрольованому владою телеканалі є надзвичайно небезпечною й підбурює народ.

"Подібний серіал, який не має нічого спільного з дійсністю і представляє солдатів ЦАХАЛа як вбивць невинних дітей, не може демонструватися навіть по телеканалах ворожих держав, не кажучи вже про країну, котра підтримує з Ізраїлем повні дипломатичні відносини ", - сказав Ліберман.

Міністр оборони Ехуд Барак більш м'яко відреагував на погіршення взаємин Ізраїлю і Туреччини, що спостерігається останнім часом. Він заявив, що відносини всіх країн зазнають злетів і падінь, але Ізраїль і Туреччина були і залишаться дружніми державами.

 

 

 

Читайте також:

Ізраїль: російські вчені розробляють ядерну бомбу для Ірану

Ізраїль обміняв палестинських увязнених на відео полоненого солдата

Чавес назвав Ізраїль "лакеєм-вбивцею на службі імперіалізму"

Ізраїль та Швеція на межі дипломатичної війни через газету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: