Між Китаєм і Росією запрацювала "гаряча" телефонна лінія

Китай та Росія налагодили прямий телефонний зв'язок для особливо важливих розмов військових високопосадовців.


Москва і Пекін успішно випробували "гарячу телефонну лінію", яку будуть використовувати для оперативного вирішення військових питань, повідомляють китайські державні ЗМІ.

Телефонну розмову провів начальник генерального штабу китайської армії Чень Пінде і його російський колега Микола Макаров.

"Чень Пінде відзначив, що перша розмова по прямій телефонній лінії між начальниками генеральних штабів збройних сил Китаю і Росії є великою подією в історії відносин між арміями двох країн, - сказано в повідомленні китайського агентства. - А також важливою мірою із поглиблення двосторонньої ділової співпраці армій і новим конкретним втіленням високого рівня політичної взаємної довіри і стратегічної взаємодії між Китаєм і Росією".

Повідомляється, що телефонна лінія розроблена для "регулярних контактів з важливих питань".

Урядовці військових відомств обох країн сподіваються, що "гаряча лінія" полегшить вирішення невідкладних питань безпеки. Раніше оперативно зв'язатися з високопосадовцями іншої держави було украй складно.

Перша телефонна розмова Чень Пінде і Миколи Макарова багато хто назвав історичним. Двоє високопоставлених військовослужбовців обмінялися думками щодо ситуації в світі і в регіоні, обговорили розвиток двосторонніх відносин і інші проблеми.

Тим часом, багатьом здається дивним, що в світі електронної пошти і мобільного зв'язку дві могутні військові держави тільки зараз змогли налагодити пряме спілкування між керівниками своїх військових підрозділів.

Зроблені раніше спроби створити аналогічний канал зв'язку між Пекіном і Вашингтоном, переважно на випадок контактів під час військових або дипломатичних конфліктів, поки результатів не принесли.

Три роки тому президенти США і Китаю згодилися, що такий зв'язок необхідний. Військові відомства двох країн навіть підписали відповідну угоду, проте з тих пір ніякого прогресу в цьому питанні не спостерігалося.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: