Між Кубою та Мексикою більше нема непорозумінь

Голова Держради Куби Рауль Кастро заявив, що для розвитку нормальних відносин з Мексикою більше не існує жодних перешкод.

"Немає більше ніяких перешкод у відносинах Мексики і Куби, але в майбутньому треба уникати їх повторень", - заявив Рауль Кастро мексиканським журналістам після закінчення зустрічі з президентом Мексики Феліпе Кальдероном в рамках проходячого саміту країн Латинської Америки.

На думку кубинського лідера, на сьогоднішній день є всі умови, щоб кубино-мексиканські відносини знов стали "прекрасними".

З 1994 по 2006 роки відносини між Кубою і Мексикою переживали не найкращі часи. Причиною розбіжностей між Мехіко і Гаваною була позиція екс-президентів Мексики Ернесто Седільо (1994-2000) і Вісенте Фокса (2000-2006) про права людини на острові Свободи. Мексика постійно підтримувала антикубинську резолюцію США, яка засуджувала положення з правами людини на Кубі.

Відносини між двома країнами особливо загострилися в 2002 році, коли на Міжнародній конференції ООН щодо фінансового розвитку в мексиканському Монтеррєє, Вісенте Фокс попросив Фіделя Кастро, швидше покинути форум, щоб не перетнутися з президентом США Джорджем Бушем.

Це обурило кубинського лідера і згодом призвело до того, що посли Мексики і Куби були відкликані для консультацій.

Після приходу до влади в 2006 році президента Мексики Феліпе Кальдерона відносини між станами почали входити в нормальне русло.

У жовтні цього року під час візиту в Мехіко глави МЗС Куби Феліпе Переса Долі, вперше за багато років, була підписана угода об репатріації кубинців, які незаконно проникають на територію Мексики.

За підсумками зустрічі лідерів двох країн в Бразилії, була досягнута домовленість про те, що президент Мексики Феліпе Кальдерон в 2009 році відвідає Кубу з офіційним візитом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: