Між РФ та Іспанією розгорівся шпигунський скандал

Росія та Іспанія обмінялися висилкою дипломатів. Іспанія вислала російських дипломатів, ймовірно, за шпигунство. Нинішній скандал став найсерйознішим з моменту відновлення між країнами дипвідносин у 1977 році.

Двоє іспанських дипломатів були вислані з Росії у відповідь на висилку двох співробітників російського посольства в Мадриді, яких запідозрили у шпигунстві.

Співробітників іспанського посольства звуть Ігнасіо Картахена і Борха Кортес-Бретон. Картахена займав пост радника з політики, а Кортес-Бретон - першого секретаря.

Імена російських дипломатів не називаються - повідомляється лише, що вони були секретарями посольства. За даними ЗМІ, їх вислали за запитом іспанських спецслужб з формулюванням "за діяльність, несумісну з їхнім статусом". Зазвичай вона використовується, коли дипломатів підозрюють у шпигунстві. Співробітники російського посольства залишили Іспанію близько півтора місяців тому.

Статус висланих з Росії іспанців вище, ніж у російських дипломатів. Відомо, що Картахена займався підготовкою року Росії в Іспанії, який буде проводиться в 2011 році. І Картахена, і Кортес-Бретон протягом останнього часу також займалися організацією культурних заходів.

Зазначимо, штат російського посольства в Іспанії становить 27 осіб. Від Іспанії в Росії 17 дипломатів. Нинішній скандал став найсерйознішим з моменту відновлення між країнами дипломатичних відносин у 1977 році. До цього вони були перервані з 1939 року, коли до влади в Іспанії прийшов диктатор Франсиско Франко.

Нагадаємо, на початку грудня через підозру у шпигунстві Росія вислала з країни британського дипломата, а Великобританія - російського. Їх імена не називаються.

Читайте також:

Великобританія та Росія синхронно вислали дипломатів

Екс-глава британської розвідки став на захист російських шпигунів

Шпигунці Анні Чапман пропонували здати своїх колег в обмін на життя в Англії

Після "шпигунського скандалу" американці впевнені: шпигуни всюди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: