Між Росією та Білоруссю розгорілася "молочна війна"

Росспоживнагляд заборонив ввозити на територію РФ 500 видів молочної продукції з Білорусі. При цьому більшість з них там не виробляється.

З 6 червня Росспоживнагляд заборонив ввезення до Росії близько 500 видів молочної продукції з Білорусії.

За словами державного санітарного лікаря РФ Генадія Оніщенка, дана міра викликана тим, що виробники не переоформили дозвільні документи відповідно до вимог технічного регламенту, що набрали чинності в грудні минулого року.

Проте зясувалося, що частина білоруських молочних продуктів не виробляються в Білорусії. Таку заяву зробив Іван Макушок, прес-секретар держсекретаря союзної держави Павла Бородіна.

Як заявив Макушок, Білорусія зараз експортує близько тисячі найменувань молочної продукції. "Ще 499 не постачаються де-факто просто тому, що не існують", - додав він.

Керівник Росспоживнагляд Геннадій Оніщенко відмовився прокоментувати вказану інформацію. В той же час російські ЗМІ вже назвали розбіжності Росії і Білорусії "молочною війною".

За даними російського уряду, Білорусія постачає до Росії чотири мільйони тонн молока в рік з шести мільйонів тонн, які виробляє. При цьому ціни на білоруські молочні продукти на 30-50 відсотків нижче, ніж на російських.

Читайте також:

Лукашенко порадив міністру фінансів Росії полікуватися

Лукашенко заборонив білорусам кланятися Росії

Білорусь відмовилася отримувати кредит від Росії в рублях

Білорусь попросила у Росії 9 млрд доларів на будівництво АЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: