Між РФ та Японією розгорівся дипломатичний скандал за спалення прапора

Між Росією та Японією розгорівся димломатичний скандал, наслідком якого РФ оголосила персонами нон ґрата глав двох японських компаній за їх антиросійські виступи.

Москва заборонила в'їзд до Росії керівникам двох японських організацій, які спаплюжили російський прапор. Про це повідомив офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич.

"У Москві взяли на замітку японську екстремістську організацію Дай Ніхон Тюсей Досікай (так зване Товариство товаришів, відданих Великій Японії), члени якої скоїли хуліганські дії відносно російського прапора. Переконані, що жодна поважаюча себе людина в Росії, не буде плямувати себе спілкуванням з зазначеною "структурою". Одночасно в установленому порядку буде введена заборона на в'їзд у нашу країну керівництва цієї організації. Не вважаємо також можливим приймати в Росії делегацію іншої японської НУО - Ліги солідарності за повернення північних територій", - сказав Лукашевич.

Дипломат нагадав, що російська сторона вже давала оцінку діям радикалів, а також заявила Японії протест у зв'язку з відмовою визнавати японською владою порушення закону.

"Доводиться констатувати, що потурання японської влади щодо осіб, які прилюдно вчинили антиросійські екстремістські дії, стало можливим в умовах, коли необґрунтовані територіальні претензії до Росії набули в Японії радикальний характер і тиражуються за підтримки японської влади. Не дивно, що в такій атмосфері екстремісти дозволяють собі обурливі витівки, не побоюючись відповідальності ", - додав Лукашевич.

Він повідомив, що Росія зажадала проведення повторного розслідування відносно радикалів, а також залишає за собою право "залучити японських хуліганів до кримінальної відповідальності відповідно до російського законодавства".

Нагадаємо, 7 лютого в Японії відзначався День північних територій, як називають на островах Курили. Радикали в цей день прийшли до посольства РФ з подертим і пописаним прапором Росії, а потім "підмели" ним тротуар.

Російська дипмісія передала в японський МЗС ноту з вимогою вжити заходів по кримінальному переслідуванню цих осіб. Японській стороні були також передані відеоматеріали, які свідчать про факт паплюження прапора.

Тим не менш, в Токіо не визнали ці дії паплюженням державного символу РФ і відмовилися порушувати кримінальну справу.

Читайте також:

Японія: спалення російського прапора - не злочин

Росія викликала посла США "на килим" через позицію щодо Курил

Грузія і Японія об'єдналися проти "російських окупантів"

США визнали суверенітет Японії над Курилами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: