Між Таїландом та Камбоджею спалахнув збройний конфлікт

Перший постріл на тайсько-камбоджійському кордоні пролунав 4 лютого, проте досі невідомо, яка з сторін почала стрілянину.

 У середу, 9 лютого відновилася стрілянина між військовими Таїланду та Камбоджі. Повідомляється про застосування артилерії.

Перший постріл на тайсько-камбоджійському кордоні пролунав 4 лютого, проте до цих пір невідомо, яка з сторін почала стрілянину. У понеділок, 7 лютого, вогонь ненадовго припинився, натомість, у середу бойові дії відновилися.

Згідно з офіційними даними, в ході протистояння загинуло не менше 5 громадян Камбоджі і 2 громадянина Таїланду. Однак не виключено, що жертвами конфлікту стали і мирні жителі.

Тайські ЗМІ повідомляють про 17-ти поранених - 15 військовослужбовців і двох мирних жителів.

У Камбоджі з району бойових дій були виведені близько 10 тисяч місцевих жителів, які тимчасово розміщені в чотирьох селах на відстані 90 км від зони конфлікту. У Таїланді не менше 15 тисяч жителів були змушені залишити свої помешкання, рятуючись від обстрілів.

Напруженість в таїландському-камбоджійських відносинах періодично переростає в конфлікти із застосуванням зброї. Причиною цього стало те, що в липні 2008 року ЮНЕСКО задовольнила заявку Пномпеня, включивши розташований на камбоджійсько-тайської кордоні храмовий комплекс Преах Віхеар до Списку світової культурноїспадщини як камбоджійський об'єкт.

Таїланд не погодився тоді з рішенням ЮНЕСКО, заявивши свої права на храм, оскільки в районі, де він розташований, ніколи не вироблялась демаркація міждержавного кордону.

Читайте також:

Камбоджа захищатиметься від Таїланду українськими танками

Між Камбоджею і Таїландом стався військовий конфлікт

Таїланд звинуватив Росію в приховуванні "тайського Гітлера"

ВідеоМіж Таїландом та Камбоджею спалахнув збройний конфлікт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: