Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Між Європою і Росією: у Молдові завершився другий тур виборів президента

Явка виборців у другому турі вище, ніж у першому.

У неділю, 13 листопада, в Молдові завершився другий тур виборів президента.

За даними Центральної виборчої комісії країни, проголосували 53,28% виборців.

Більше 8% виборців – громадяни Молдови, які живуть за кордоном. При цьому на деяких закордонних дільницях не всім вистачило бюлетенів. Так, недостатньо було бюлетенів на одній з дільниць у Москві, також не всі бажаючі змогли проголосувати у Лондоні.

У другому турі громадяни Молдови вибирали собі президента з-поміж двох кандидатів – проєвропейської Майї Санду і проросійським соціалістом Ігорем Додоном, який визнав Крим російським.

Нагадаємо, проросійський кандидат Ігор Додон здобув більшість у першому турі президентських виборів у Молдові. Це саме той кандидат, який напередодні заявляв про законність анексії Криму. 

Під час теледебатів напередодні виборів ведучий запитав у Додона: "Кому належить Крим?". Він відповів: "Російській Федерації".

Пізніше в інтерв'ю російському виданню "КоммерсантЪ" Ігор Додон сказав, що "де-факто" Крим належить Росії, але юридично це ще не оформлено, оскільки більшість країн не визнали цього. При цьому Додон заявив, що зробить все, щоб в Молдові такого не повторилося, і висловив надію, що Росія не визнає Придністров'я.

Відео Росія чи Європа: куди приведе жителів Молдови другий тур виборів

Залиште свій коментар

Вибір редакції