"Міжнародна амністія" не виявила фактів зґвалтувань жінок військами Каддафі

Правозахисна організація "Міжнародна амністія" не виявила свідоцтв масових зґвалтувань жінок озброєними прихильниками лівійського лідера Муаммара Каддафі.

Співробітники правозахисної організації "Міжнародна амністія" не виявили свідоцтв масових зґвалтувань жінок озброєними прихильниками лівійського лідера Муаммара Каддафі з метою залякування населення.

Про це повідомила в суботу міланська газета Corriere della Sera.

Інформація про такі злочини в останні місяці поширювалася представниками держдепартаменту США та Міжнародного кримінального суду (МКС). Так, наприкінці квітня постійний представник США при ООН Сьюзан Райс на засіданні Ради Безпеки прямо звинуватила Каддафі в роздачі бійцям своєї армії стимулюючого сексуальну активність препарату "Віагра" з тим, щоб вони "могли йти і ґвалтувати".

У середині травня головний прокурор МКС Луіс Морено-Окампо повідомив, що прихильники нинішнього лівійського режиму влаштовують групові зґвалтування жінок у військових казармах і в цьому зв'язку назвав "Віагру" "знаряддям масового згвалтування".

Співробітниця "Міжнародної амністії" Донателла Ровера, яка три останніх місяці вивчала це питання в різних районах Лівії, заявила Corriere della Sera, що доказів подібних злочинів виявити не вдалося.

"Те, що сили полковника (Каддафі) вчинили численні та грубі акти насильства - це факт. Але ми не виявили доказів сексуального насильства, хоча і шукали їх тривалий час. Я не хочу сказати, що їх не було, наше розслідування триває. Однак поки ми нічого не виявили, і не знаємо нікого, хто знайшов би щось подібне", - сказала Ровера.

"Ми були в таборах для біженців на кордоні з Тунісом, куди багато жінок бігли, за їхніми словами, боячись бути зґвалтованими. Але коли ми запитували їх про те, чи були вони зґвалтовані або стали свідками такого насильства, всі вони відповідали "ні ". Або люди бояться, або ця жахлива практика не була поширена широко", - заявила газеті ще одна співробітниця "Міжнародної амністії" Дайана Елтахеві.

Вона розповіла також, що її колегам вдалося побачити лише один відеофільм, що відобразив зґвалтування. Однак, ґвалтівники в ньому не були одягнені в уніформу, а де і коли були зроблені ці зйомки, встановити не вдалося.

"У нас є чимало свідчень злочинів проти людяності, скоєних Каддафі, і насильства, вчиненого повстанцями. Але зґвалтування не входять до їх числа", - вказала Елтахеві.

Corriere della Sera повідомила в цьому зв'язку, що представники комісії ООН, що займаються розслідуванням в зв'язку з інформацією про масові згвалтування в Лівії, також налаштовані скептично і поки виявили лише одну жертву такого насильства.

Читайте також:

Лівійські повстанці навчають новобранців по відеогрі Call of Duty

У Лівію відправили секретну групу для ліквідації Каддафі

Каддафі роздає солдатам "Віагру", щоб вони ґвалтували жінок повстанців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: