Міжнародна коаліція пообіцяла, що окупації Лівії не буде

Наразі окрім Великої Британії у військовій операції в Лівії беруть участь Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія і Норвегія.

Міжнародна коаліція домоглася успіху у встановленні безпольотної зони над Лівією, наземної інтервенції на територію країни в обхід резолюції 1973 РБ ООН не буде, заявив прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

"Дві основні цілі: встановлення безпольотної зони над Лівією для захисту мирних жителів від повітряних атак з боку військ полковника Каддафі та запобігання кривавої бійні в Бенгазі - виконані", - сказав британський прем'єр під час парламентських дебатів з Лівії.

Він вказав, що все більше країн приєднуються до розпочатої 19 березня міжнародної операції проти Лівії. Окрім Великої Британії в ній беруть участь Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія і Норвегія.

Кемерон повідомив, що в понеділок 21 березня літаки "Тайфун" королівських ВПС Великобританії передислокуються на авіабазу в південній Італії, звідки вони за 25 хвилин зможуть долітати до Лівії.

Як мінімум тричі в ході дебатів британський прем'єр був змушений відповідати на питання про можливість наземного вторгнення до Лівії.

"Ми маємо намір дотримуватися тексту резолюції Ради Безпеки ООН, яка абсолютно чітко і ясно виключає можливість такого вторгнення. Ми не говоримо про інтервенцію і окупацію ... Я хочу, щоб це було зрозуміло як в нашій країні, так і в усьому світі, включаючи арабські країни", - підкреслив глава британського кабінету.

За його словами, головним мірилом успіху операції буде "припинення атак на мирне населення" і "виконання резолюції ООН". Відповідаючи на питання про вибір цілей для авіаударів, Кемерон запевнив, що вони вибираються з урахуванням цих завдань, проте відмовився коментувати конкретні мішені для ударів.

"Ми повинні зупинити насильство і дати народу Лівії можливість самим вирішувати свою долю. І сьогодні у них є на це набагато більше шансів, ніж 24 або 48 годин тому", - наголосив Девід Кемерон.

Нагадаємо, війська операція проти сил Каддафі розпочалась 19 березня у відповідь на ігнорування ультиматуму Муаммаром Каддафі припинити атаки проти опозиції. Військове вторгнення у Лівію стало наслідком прийнятої резолюції ООН 17 березня.

Читайте також:

Міністр оборони Британії проговорився, що Каддафі готові знищити спецбомбою

Блогери з Лівії: "миротворці" бомблять госпіталі, жінок і дітей

Британські ВПС розбомбили "командний пункт" військ Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: