Міжнародна організація праці підрахувала, скільки людей втратять роботу через коронавірус

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За оцінками МОП, найбільше постраждають молодь та робітники старшого віку, а також жінки та мігранти.

Через пандемію коронавірусу майже 25 мільйонів людей у всьому світі можуть втратити роботу.

Такі дані оприлюднила Міжнародна організація праці (МОП).

За словами експертів, через економічні наслідки пандемії, по всьому світу роботу втратять від 5,3 до 24,7 мільйонів людей. Для порівняння, за часів фінансової кризи 2008 року, без роботи залишились 22 млн громадян.

Окрім того, в цілому знизиться рівень зайнятості населення, оскільки внаслідок спалаху вірусу деякі працівники будуть переведені на неповну зайнятість, або ж їх заробітну плату зменшать.

Збільшиться і кількість людей, що мають роботу, але перебувають за межею бідності, оскільки їх дохід не задовольняє базові потреби. Таких людей стане більше у проміжку від 8,8 млн до 35 мільйонів у всьому світі.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Відео Економічні наслідки атаки коронавіруса для України – хто й де заробить на пандемії

Отже, за дві доби Україна перестане впускати іноземців! Своїх же громадян влада закликає скасувати поїздки за кордон. Зокрема, наполегливо радять відмовитися од подорожей до найпопулярніших серед українців туристичних центрів. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Економічні наслідки атаки коронавіруса для України – хто й де заробить на пандемії

Залиште свій коментар

Вибір редакції