Міжнародне право вбили в Алеппо через мовчання світу – сирійська опозиція

Противники Асада говорять про останній шанс щось змінити в Сирії.

Міжнародне право вбили в Алеппо через мовчання світу – сирійська опозиція

© Reuters

Хитке перемир'я в Сирії дозволило вивезти перші кількасот поранених і їхніх родичів із оточеного урядовими та російськими військами района Алеппо. Бомбування міста в Організації Об'єднаних Націй називають військовим злочином, ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

Гуманітарна місія стала можливою завдяки "Червоному Хресту" та Туреччині. Під наглядом телекамер і безпілотників 20 автобусів і 30 машин швидкої допомоги прибули до Алеппо та вивезли звідти частину людей. Це стало можливим завдяки другій за останній тиждень спробі встановити перемир'я – попередня не витримала й півдоби. "Такі потужні бомбування тісних районів із десятками тисяч мирних людей – безумовне порушення міжнародного права, військовий злочин. Те, що напередодні перемир'я зірвалося – це надзвичайно жорстоко. Люди вже чекали на автобуси, які дозволять їм виїхати – хворі, поранені", - наголосив речник ООН із прав людини Руперт Колвілл.

За евакуацією людей у прямому ефірі стежили в усьому світі. Усіх бажаючих і потребуючих з однієї спроби вивезти не змогли. Скільки ще протримається перемир'я, ніхто не знає. Повстанці просять допомоги у країн Заходу. "Там близько 50 тисяч людей чекають на смерть. Ідею міжнародного права вбили в Алеппо через мовчання світової спільноти. Я прошу в Європи захистити мирних людей і прибрати геть злочинця Асада. Це останній шанс щось змінити", - каже голова опозиційної міської ради Алеппо Бріта Хаджі Хасан.

Ідею запровадити нові санкції проти Росії, яку підтримує низка європейських політиків, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер назвав наївною. Франція, що напередодні гасила свою Ейфелеву вежу на знак солідарності з розбомбленим містом, вимагає розслідувати злочини. "Франція вимагає у ради безпеки провести розслідування, долучити міжнародний кримінальний суд. Незалежна комісія має зібрати докази і встановити відповідальність", - каже міністр закордонних справ цієї країни Жан-Марк Еро. Рішучі заяви проти Асада лунають і з Туреччини. "Режим Асада відповідальний за смерть приблизно тисячі мирних громадян за останні два тижні", - заявив речник МЗС Хусейн Муфтуоглу.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie