Міжнародні правозахисники: Ізраїль обмежує доступ палестинців до питної води

Міжнародна правозахисницька організація Amnesty International стверджує, що ізраїльська влада обмежує доступ палестинців з Західного берега до питної води.

Ізраїль обмежує доступ палестинських арабів до водних ресурсів.

Це стверджується у звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International (AI), опублікованому і ніч на 27 жовтня.

У звіті стверджується, що Ізраїль тримає під своїм повним контролем загальні водні ресурси і проводить у даному питанні дискримінаційну політику.

Один з авторів звіту AI Донателла Ровера заявляє, що в палестинських арабів, які мешкають на Західному березі (в Юдеї та Самарії), є лише частковий доступ до загальних з ізраїльтянами водних ресурсів, при тому, що в секторі Гази "ситуація набагато гірше" через блокаду, введену ізраїльською владою.

За твердженням AI, Ізраїль використовує більше 80% води з гірського верхнього водоносного шару, а палестинські араби отримують лише 20% цих ресурсів. При цьому, підкреслюється в звіті, Ізраїль забирає собі 100% ресурсів річки Йордан, а для палестинських арабів Західного берега вода з верхнього водоносного шару - єдине джерело.

Палестинські араби споживають до 70 літрів води в день на одну людину, а ізраїльтяни - понад 300 літрів. У деяких селах палестинські араби можуть розраховувати лише на 20 літрів на добу на людину, що, як нагадують експерти AI, є мінімальною нормою води у надзвичайних ситуаціях.

Автори звіту пишуть, що від 180 до 200 тисяч палестинських арабів, які мешкають у сільській місцевості, не мають доступу до проточній воді, а ізраїльські військові нібито часто заважають їм збирати і дощову воду.

При цьому у єврейських поселенців, які мешкають в Юдеї та Самарії, "в порушення норм міжнародного права, є ферми, на яких практикується інтенсивна іригація, є пишні сади і плавальні басейни".

Правозахисники повідомляють, що багато мешканців сектора Гази, щоб задовольнити свою потребу у воді, змушені купувати воду "сумнівної якості", що доставляється в цистернах. Інші всіляко обмежують себе в споживанні води, що шкодить їхньому здоров'ю.

Донателла Ровера заявляє, що "більше 40 років окупації довели палестинців до тяжкого стану". "Ізраїль захопив великі території палестинської землі, багаті водою, окупувавши їх і заборонивши палестинцям доступ до них", - йдеться у звіті.

Міністр інфраструктури Ізраїлю Узі Ландау назвав 112-сторінковий звіт AI про проблеми палестинських арабів з доступом до водних ресурсів "вельми поверхневим".

Читайте також:

Вчений NASA продав секрети США підставному агенту "розвідки Ізраїлю"

Ізраїль вимагає змінити міжнародні закони війни

Лідера Ісламського руху Ізраїлю вигнали з Єрусалиму

Ізраїль та Іран вперше за 30 років обговорили ядерне питання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: