Міжнародні правозахисники закликали Мєдвєдєва боротися зі злочинністю

На думку правозахисників, "час президентові Мєдвєдєву проявити політичну волю і негайно вжити заходів щодо викорінення атмосфери страху і залякування".

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International написала президентові Росії Дмитру Мєдвєдєву відкритого листа. У ньому організація просить президента забезпечити розслідування вбивств своїх російських колег і зупинити напади на правозахисників.

Зокрема, Amnesty International відзначає, що через три роки після вбивства журналістки Ганни Політковської правозахисники в Росії і на Північному Кавказі стали частіше стикатися з насильством та погрозами. Було вбито адвоката Станіслав Маркелова та журналістку Анастасію Бабурову. Крім того, наголошується в листі, регулярні напади на правозахисників відбуваються на Північному Кавказі.

Правозахисники звертають увагу на вбивство співробітниці правозахисного центру "Меморіал" Наталії Естемірової, яка була викрадена в Чечні і знайдена мертвою в Інгушетії. На їхню думку, гідні засудження висловлювання депутата Держдуми Адама Делімханова погрози на адресу "деяких людей, які називають себе правозахисниками, які допомагають [...] злочинцям-бойовикам", а також слова президента Чечні Рамзана Кадирова, який назвав роботу Естемірової нікчемною, а про неї саму відгукнувся як про жінку, у якої "честі, гідності, совісті не було ніколи".

У своєму листі Amnesty International наголошує, що необхідно провести незалежне і неупереджене розслідування вбивств Естемірової, Маркелової, Бабурової і Політковської. На думку правозахисників, "час президентові Мєдвєдєву проявити політичну волю і забезпечити захист тих, хто відстоює права людини в Росії. Йому слід негайно вжити заходів щодо викорінення атмосфери страху і залякування".

Читайте також:

Серед іноземців найбільше злочинів у Києві скоюють росіяни

З початку року в Росії здійснено понад мільйон злочинів

Держдума Росії введе покарання за кіберзлочини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: