Міжнародні журналісти звинуватили владу і правоохоронців Таїланду у сприянні рабству

У країні працюють сотні креветкових заводів, де нелегально використовують людську працю.

Рабська праця для святкових бенкетів. Журналісти Associated Press провели розслідування в Таїланді та з'ясували, що влада і правоохоронні органи країни сприяють рабству на креветкових заводах. Виявилося, що перш ніж делікатес потрапить на полиці світових супермаркетів, його виловлять, почистять та підготують до продажу десятки тисяч сучасних рабів.

У них немає імен, лише номери. Одного з рабів, чия історія набула розголосу, звуть Тін, але працівникам нелегального заводу він був відомий, як номер тридцять перший. 32-річний громадянин М'янми купився на обіцянки рекрутів і разом із дружиною поїхав працювати до сусіднього Таїланду. Уже на місці майбутнім рабам заявили: за дорогу та їжу ті мають відробити непідйомну суму – 830 доларів.

"Ми мали з раннього ранку до пізньої ночі стояти і лущити креветки. Не мало значення, чи хтось захворів чи невиспався - він все одно не міг відпочити", - розповідає Тін.

Ні прав, ані документів. Власники бізнесу створили працівникам рабські умови. Коли ж ті наважувалися скаржитися, їм погрожували зверненням до поліції та депортацією. Після 5-ти місяців важкої праці Тін із дружиною вирішив утекти. Та невдовзі жінку схопили і повернули на той таки завод. Побачити її знову чоловік зміг лише під час поліційного рейду.

Господар заводу намагається переконати поліцію, що мігранти йому винні за житло та їжу. І його навіть не затримують. А от Тін із дружиною вже за чотири дні опиняються за ґратами, як нелегальні працівники.

"Ми маємо систему правосуддя, яка ніколи не допомагала трудовим мігрантам. Просто врятувати їх з заводу - легко. Значно важче захистити їхні права", - каже захисник прав людини.

ВідеоДелікатеси у Таїланді виловлюють у морі «креветкові раби»

Після розголосу, який счинили журналісти, з тюрми їх таки випускають. Відтепер цими мігрантами опікується державний центр. Тоді як у сотнях нелегальних креветкових заводів - залишаються тисячі безправних рабів, що працюють за копійки.

До яких країн потрапляє продукція нелегальних заводів журналісти ще з'ясовують. Відстежені ними вантажі прибувають до великих компаній у Таїланді та Японії, а також через експортерів до США, Канади, Європи і Австралії. Після гучного розслідування десятки західних постачальників заявляють, що готові перевірити, чи не годують власних клієнтів плодами рабської праці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: