Міжнародний скандал розгорівся на конференції ООН з расизму

США, Канада, Австралія, Ізраїль та деякі країни ЄС бойкотують конференцію ООН з расизму через те, що на неї запрошено президента Ірану.

Міжнародна конференція з протидії расизму, расової дискримінації та ксенофобії відкрилася 20 квітня в женевському Палаці Націй на тлі політичного скандалу.

Головним його приводом став приїзд на конференцію, які проходить під егідою ООН, президента Ірану Махмуда Ахмадінежада, відомого своїми різкими антисемітськими висловами.

Приїзд Ахмадінежада до Женеви змусив низку країн відмовитися від присутності на конференції або знизити рівень своєї участі в ній. Так, бойкотувати захід вирішили США, Австралія, Нова Зеландія, Канада, Голландія та Ізраїль.

Також відмовилася брати в ньому участь Німеччина та Польща, а Франція попередила, що її представник, а також представники інших держав Євросоюзу покинуть зал засідань, якщо президент Ірану дозволить собі будь-які випади на адресу Ізраїлю.

Тим часом Тель-Авів відкликав свого посла зі Швейцарії. Як пояснили в ізраїльському МЗС, на цей "демарш" вони були вимушені піти на знак протесту проти прийому, наданого швейцарською владою "людині, яка заперечує Холокост, яка не один раз заявляла, що Ізраїль має бути стертий з карти світу".

У 2001 році США та Ізраїль залишили першу конференцію ООН проти расизму в південноафриканському Дурбані через пропозиції включити в декларацію форуму формулювання, що прирівнюють сіонізм до расизму. На Женевській конференції, як передбачалося, Дурбанський документ мав бути переглянутий.

Читайте також:

ЗМІ: Ізраїль готовий завдати повітряного удару по Ірану

Конференція ООН проти дискримінації на межі зриву через дискримінацію

Барак і його брати: 50 людей, які правлять світом

Вчені Ірану, Ізраїлю та США проводять таємні переговори в Женеві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: