Міжнародний кримінальний суд продовжить розслідування агресії РФ у Грузії, попри вплив Кремля

На подальші слідчі дії виділять кошти, обсяг яких буде остаточно затверджено в грудні.

Міжнародний кримінальний суд готує бюджет 2018 року, де буде визначено ресурс, необхідний для розслідування російсько-грузинської війни, що сталася в серпні дев'ять років тому. Обсяги фінансування залежать від позиції країн-членів Римського статуту, котрі можуть скоротити бюджет для розслідування злочинів війни в різних регіонах.

"Асамблея країн-членів Міжнародного кримінального суду в цілому відповідальна за те, щоб суд мав достатні фінансові ресурси в рамках свого мандата. Всі країни-члени вносять фінансовий вклад в бюджет МКС, що включає мобілізацію ресурсів, необхідних також для продовження розслідування ситуації Грузії. Слід зазначити, що країни не фінансують окремо активності Міжнародного суду. Суд готує бюджет 2018 року, який передбачає продовження розслідування, і буде співпрацювати з асамблеєю для затвердження цього бюджету в грудні "- зазначив прес-спікер суду Фаді ель-Абдала.

За деякими припущеннями, імовірність скорочення бюджету виникла внаслідок активністю суду, а також зростанням російського впливу на країни-членів. Розмови про бюджетні зміни в суді розпочалися після відтермінування відкриття офісу представництва Гааги в Тбілісі. У міжнародному суді наголошують, що в поточному розслідуванні серпневої війни 2008 року офіс прокурора Фату Бенсуда керується основними і строгими принципами незалежності, неупередженості, і об'єктивності.

ВідеоПутін приїхав до окупованої Абхазії, коли Грузія згадує річницю війни із Росією

Залиште свій коментар