Міжнародний кримінальний суд вимагає арешту Каддафі

Генпрокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі відправив міжнародний запит на арешт лівійського лідера Муамара Каддафі за військові злочини.

Прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо звернувся до суддів із проханням санкціонувати арешт лівійського лідера Муаммара Каддафі і двох його наближених за звинуваченням у військових злочинах. Суддям МКС тепер належить вивчити надані звинуваченням докази і, у разі згоди з ними, видати міжнародний ордер на арешт.

За словами прокурора, крім Каддафі у скоєнні військових злочинів підозрюються його син Сейф аль-Іслам Каддафі та начальник розвідки Абдулла аль-Санусі. За версією звинувачення, ці люди відповідальні за накази і розпорядження, які призвели до загибелі цивільних осіб в ході збройного протистояння з повстанцями.

Морено-Окампо підтвердив, що вважає Каддафі винним у тому, що лояльні йому сили атакували житлові квартали і стріляли по учасниках демонстрацій, похоронних процесій і по людях, які прямували до мечеті або покидали її. Раніше повідомлялося, що слідчі збирають інформацію про причетність підконтрольних Каддафі сил до застосування касетних бомб в населених пунктах і блокуванні поставок гуманітарних вантажів. Також триває розслідування можливих злочинів, вчинених повстанцями.

У Тріполі раніше заявляли, що Лівія не підпадає під юрисдикцію МКС, тому що не підписувала статуту суду. Крім того, лівійська влада звинуватила слідчих МКС у необ'єктивності, так як вона проводила розслідування тільки на територіях, що знаходяться під контролем повстанців.

Громадянська війна в Лівії почалася в лютому 2011 року після виступу жителів східних районів країни проти влади полковника Каддафі. У березні західні країни почали військову операцію з примусу до миру, спрямовану на припинення кровопролиття між протиборчими сторонами.

Читайте також:

Лівія попросила ООН про перемир'я

США назвали лівійських повстанців законним урядом Лівії

Влада Лівії спростувала чутки про поранення Каддафі: на ньому немає ні подряпини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: