Міжнародний суд: Каддафі віддавав накази ґвалтувати жінок

В розпорядженні Міжнародного кримінального суду є свідчення про те, що лівійська влада закуповувала контейнери препаратів типу Віагри, щоб "збільшити ймовірність зґвалтувань".

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо заявив про наявність свідоцтв того, що лівійський лідер Муаммар Каддафі віддавав накази про зґвалтування сотень жінок як захід боротьби з повстанцями. Про це Окампо заявив в середу, 8 червня, у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

За словами прокурора, у випадку, якщо ордери на арешт Каддафі і людей з його найближчого оточення будуть видані, він може додати зґвалтування до списку висунутих проти них звинувачень.

Наявні в розпорядженні суду свідчення вказують на те, що лівійський лідер вирішив вдатися до зґвалтувань жінок в надії, що це налякає повстанців і зупинить поширення непокори в суспільстві, підкреслив Окампо.

"Раніше Каддафі не вдавався до зґвалтувань для того, щоб тримати населення в покорі. Тому спочатку у нас були сумніви в тому, що він прийняв таке рішення. Але зараз ми практично переконані в тому, що він за допомогою зґвалтувань вирішив покарати населення, яке не хоче підкорятися", - заявив головний прокурор Міжнародного кримінального суду.

Він зазначив, що наразі питання полягає в тому, чи можна звинуватити Каддафі, що він віддавав наказ про зґвалтування, або це відбувалося на більш низькому рівні, безпосередньо в армійських бараках.

За словами Окампо, в розпорядженні суду є навіть свідчення про те, що лівійська влада закуповувала контейнери препаратів типу Віагри, щоб "збільшити ймовірність зґвалтувань".

Раніше з подібними звинуваченнями виступила посол США в ООН Сьюзан Райс.

Нагадаємо, 16 травня генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо зажадав видачі ордера на арешт Муаммара Каддафі, а також його сина Саїфа Аль-Іслама і голови служби розвідки Лівії Абдулли ас-Санусі за звинуваченням у злочинах проти людяності.

Читайте також:

Наступ військ Каддафі на Місурату провалився

США отримали першу партію нафти від лівійських повстанців

ЗМІ: Син Каддафі завербував алжирського найманця для терактів в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: