Міжнародний суд ООН розсудить Грузію та Росію 1 квітня

Вердикт щодо Росії, яку Грузія звинуватила у проведенні етнічних чисток і порушенні Міжнародної конвенції, буде винесено напочатку квітня.

1 квітня Міжнародний суд ООН в Гаазі оголосить вердикт за позовом Грузії проти Росії. Про це йдеться в опублікованому у вівторок, 15 березня, повідомленні суду.

Відзначимо, що Тбілісі звинувачує Москву в проведенні етнічних чисток і порушенні Міжнародної конвенції 1965 року про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Нагадаємо, в ніч з 7 на 8 серпня 2008 року Грузія почала операцію з відновлення конституційного порядку в Південній Осетії. У відповідь Росія ввела війська на територію невизнаної республіки, назвавши свої дії операцією по примусу Тбілісі до миру.

Зупинити конфлікт вдалося за допомогою тиску міжнародного співтовариства. Посередником на переговорах між Москвою і Тбілісі виступив президент Франції Ніколя Саркозі. У результаті план врегулювання ситуації на Кавказі був названий планом Мєдвєдєва-Саркозі.

Між тим, Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії, уклавши з ними договори про взаємодопомогу. Грузія не визнає домовленості Москви з Сухумі і Цхінвалі.

Перші очні слухання за грузинським позовом були проведені у вересні 2008 року. Тоді Міжнародний суд не став задовольняти прохання Тбілісі про примусове виведення російських військ з Абхазії і Південної Осетії, а обмежився лише закликом до обох сторін конфлікту "утриматися від актів расової дискримінації та їх підтримки".

Нагадаємо, у вересні минулого року незалежна комісія ЄС оприлюднила доповідь щодо війни на Кавказі, в якій сказано, що обстріл Цхінвалі грузинськими збройними силами в ніч з 7 на 8 серпня 2008 року поклав початок масштабного збройного конфлікту, хоча це був лише кульмінаційний момент тривалого періоду наростання напруженості, провокацій та інцидентів.

При цьому автори доповіді заявили, що "більша частина дій російських військових вийшла далеко за рамки доцільних заходів щодо захисту" своїх миротворців. У тексті зазначається, що всі сторони конфлікту, у тому числі російські, грузинські та південноосетинські війська, порушили міжнародні закони про права людини.

Читайте також:

Грузія не збирається пускати Росію у СОТ

Росія відмовилася гарантувати Грузії ненапад

Кремль: матеріали WikiLeaks підтвердили, що РФ не нападала на Грузію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: