Міжнародний суд відмовився розглядати позов Грузії до Росії

Грузія звинувачує Росію в етнічних чистках грузинського населення Абхазії і Південної Осетії, які нібито проводилися в період з 1993 по 2008 роки.

Міжнародний суд ООН в Гаазі 1 квітня відмовився розглядати позов Грузії до Російської Федерації.

Як відомо, Грузія звинувачує Росію в етнічних чистках грузинського населення Абхазії і Південної Осетії, які нібито проводилися в період з 1993 по 2008 роки.

Позов був поданий грузинською стороною 12 серпня 2008 року, відразу після збройного конфлікту за участю Росії. За версією Тбілісі, з боку Москви мали місце порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Російська сторона не погодилася з цим позовом, після чого його розгляд було припинено.

Восени 2010 року в Міжнародному суді з прав людини пройшли слухання, за підсумками яких мало бути винесено рішення про поновлення розгляду справи або ж відмову від розгляду грузинського позову.

Формальним приводом для відмови у розгляді справи стало те, що воно не підпадає під юрисдикцію Міжнародного суду, оскільки країни не зробили спроби залагодити конфлікт, не звертаючись до судових інстанцій.

Раніше представники Росії заявили в суді, що звинувачення в етнічних чистках, що тривали, згідно з версією Тбілісі, більше 15 років, з'явилися тільки після війни в Південній Осетії. Росія, у свою чергу, звинуватила Грузію в геноциді осетинського народу, відповідна справа розслідується російськими правоохоронними органами.

Читайте також:

Росія хоче відібрати частину територій Абхазії

Грузія не збирається пускати Росію у СОТ

Росія відмовилася гарантувати Грузії ненапад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: