Младіч постав перед судом у Белграді

У Белграді розпочався суд щодо екстрадиції Ратко Младіч до Гааги. На вирішення цього питання може піти близько тижня.

Колишній командувач силами боснійських сербів Ратко Младіч постав перед судом у Белграді, який буде розглядати питання його екстрадиції до Гааги, в Міжнародний суд ООН по колишній Югославії.

Адвокати Младіча спробують оскаржити екстрадицію, проте на вирішення цього питання може піти близько тижня.

Одне з основних звинувачень проти Младіча - його причетність до вбивства кількох тисяч мусульман у Сребрениці в 1995 році. Тоді сербські сили під керівництвом Младіча вбили майже вісім тисяч мусульманських чоловіків і підлітків.

Нагадаємо, у четвер, 26 травня, президент Сербії Борис Тадіч підтвердив факт затримання Ратко Младіча.
Генерал-невидимка. Сербський спецназ затримав Ратко Младіча, який ховався 10 років.

Як відомо, Ратко Младіча звинувачують у військових злочинах під час війни в Боснії і Герцеговині 1992-1995 років. Його вважають відповідальним за загибель приблизно 7,5 тисяч мусульман у Сребрениці.

16 червня минулого року сім'я Младіча подала заяву до суду з проханням оголосити колишнього військового лідера боснійських сербів померлим. За даними ЗМІ, родичі Младіча вирішили піти на цей крок через майнове питання, а також з причини переслідувань, з якими вони стикаються.

Тим не менше, суд першої інстанції в Белграді відхилив прохання сім'ї Младіча визнати його померлим.

У жовтні влада Сербії вирішили збільшити з одного до 10 мільйонів євро розмір нагороди за інформацію, яка приведе до затримання Ратко Младіча.

Різанина в Сребрениці вважається наймасштабнішим військовим злочином на території Європи з часів Другої світової війни. За відомостями Меморіального центру, в результаті розправ загинуло не менше 8372 людей. За допомогою аналізів ДНК вдалося ідентифікувати 6481 жертву.

Облога Сребреніци почалася після того, як в 1992 році БіГ оголосила про вихід зі складу СФРЮ. Точне число жертв конфлікту офіційно не встановлено. За оцінками незалежних експертів, в БіГ загинули близько 100 тисяч осіб, в основному - боснійські мусульмани.

Міжнародний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ) у Гаазі вважає головними особами, відповідальними за масові розправи над мусульманами, лідера боснійських сербів Радована Караджича і Ратко Младича. Перший зараз ознайомлюється з матеріалами своєї справи в Гаазі.

Читайте також:

Караджич поклав відповідальність за війну в Боснії на місцевих мусульман

Сербія звернеться до Міжнародного суду ООН з позовом проти Хорватії

Генерал США звинуватив голландських солдатів-геїв у різні в Боснії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: