Младіча викликають свідком у справі військових злочинів боснійців

Младіч повинен виступити свідком у рамках розслідування масових вбивств сербів загонами боснійських мусульман під командуванням Насера Оріча під час війни в Боснії в 1992-1995 роках.

Сербський прокурор з військових злочинів направив запит в Гаазький трибунал з проханням допитати колишнього командувача армії боснійських сербів Ратко Младіча в якості свідка.

Младіч, як повідомляється, повинен виступити свідком у рамках розслідування масових вбивств сербів загонами боснійських мусульман під командуванням Насера Оріча під час війни в Боснії в 1992-1995 роках.

Оріч командував бойовими підрозділами в селищі Сребрениця. Міжнародний трибунал по колишній Югославії у свій час виправдав Оріч, але сербські прокурори заявляють, що справа, над якою вони працюють, заснована на злочинах, що не розглядалися трибуналом.

Белград стверджує, що тисячі сербів були вбиті в Сребреніці до того, як війська Младіча захопили місто в липні 1995 року і вбили близько 8 тисяч боснійців.

Як відомо, Младіч був заарештований сербської поліцією 26 травня 2011 року. Офіцер звинувачується в організації етнічних чисток в Сребрениці ході боснійської війни. Арешт Младіча є одним з умов вступу Сербії до Євросоюзу.

Тим часом, у Сербії багато хто вважає Младіча національним героєм, який захищав інтереси країни. Після його арешту і рішення про екстрадицію до Гааги більше 10 тисяч чоловік в Сербії вийшли на демонстрацію на знак протесту.

Читайте також:

Младіч не визнав себе винним: я захищав свій народ

Гаазьский суд відклав процес над Младічем

Младіча перевели у тюремну лікарню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: