Молдавська опозиція оголосила коаліцію в парламенті. Комуністи відмовились від співпраці

Парламентську більшість утворили фракції Ліберально-демократичної партії Молдови, Ліберальної партії, Демократичної партії Молдови і альянсу "Наша Молдова".

Чотири фракції парламенту Молдови нового скликання офіційно оголосили 28 серпня про створення в парламенті правлячої більшості в кількості 53 депутатів.

Парламентську більшість утворили фракції Ліберально-демократичної партії Молдови, Ліберальної партії, Демократичної партії Молдови і альянсу "Наша Молдова". Ці партії створили 8 серпня правлячу демократичну коаліцію "Альянс за європейську інтеграцію". Лідер ЛДПМ Влад Філат заявив, що правляча більшість бере на себе всю відповідальність за правління в країні.

Партія комуністів Молдови має в парламенті 48 депутатів. Її депутати покинули зал засідання, після того, як головуючий на засіданні депутат від Партії комуністів Іван Калін оголосив перерву до 4 вересня для завершення процесу формування всіх парламентських фракцій.

Прохання оголосити перерву висловила Партія комуністів. Проте депутати вже сформованих чотирьох парламентських фракцій назвали оголошення перерви незаконним. Вони заявили, що мають необхідний кворум для продовження засідання парламенту і продовжили його під керівництвом іншого старого депутата - Іона Хадирке. Таким чином, парламент продовжує роботу.

Всього в парламенті Молдови працює 101 депутат. Правляча демократична коаліція "Альянс за європейську інтеграцію" має в цілому 53 мандати. Це дозволить коаліції обрати голову парламенту, його керівні органи, а також сформувати уряд, для чого необхідно 52 голоси.

В той же час їй не вдасться без підтримки голосів комуністів самостійно обрати президента, який висуває кандидатуру прем'єра, - для цього необхідний 61 голос.

Лідери партій, що входять до "Альянсу за європейську інтеграцію", запропонували Партії комуністів почати діалог з питання формування органів влади, обрання нового президента.

Проте комуністи відмовилася від переговорів, заявивши, що мають намір створити в новому парламенті лівоцентристську антикризову коаліцію, і вступати в діалог будуть не з альянсом, а з окремими партіями, що входять в нього.

Лідери чотирьох партій, які після нещодавніх парламентських виборів сформували правлячу коаліцію у Молдові, домовилися про розподіл між собою основних державних посад у країні.

Як повідомило джерело, близьке до керівництва нової коаліції, посаду президента Молдови, згідно з домовленістю, повинен обійняти голова Демократичної партії Маріан Лупу.

Посаду спікера парламенту довірили голові Ліберально-демократичної партії Владу Філату. А главою уряду стане лідер Альянсу Наша Молдова Серафима Урекян.

Читайте також:

У Молдові сформували коаліцію і поділили владу

Молдова: опозиція відмовилась від угоди з владою

У Молдові затвердили результати виборів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: