Молдавська опозиція погрожує зірвати вибори президента

Правлячій партії комуністів не вистачає усього одного голосу, для обрання президента самотужки.

Три опозиційні партії, що пройшли за підсумками виборів до парламенту Молдови, не братимуть участь у виборах президента.

Як заявив журналістам в суботу голова Ліберально-демократичної партії Молдови Влад Філат, "опозиція солідарна в тому, що необхідно блокувати обрання президента і добитися проведення дострокових парламентських виборів".

Він повідомив, що опозиція продовжить процес перевірки виборчих списків і підготує досьє, яке направить міжнародним організаціям.

З своєї сторони, голова Ліберальної партії Міхай Гимпу сказав, що "в опозиції є "золотий голос", який сильніше за решту 60-ти мандатів комуністів". "Ми не братимемо участь не тільки в обранні президента, але і в засіданні парламенту, на якому обговорюватиметься це питання. Ми вимагатимемо проведення дострокових виборів", - сказав він.

"Якщо на дострокових виборах комуністи переможуть не шляхом шахрайства, тоді ми потиснемо один одному руки і будемо співпрацювати, як це прийнято в демократичній державі між владою і опозицією в ім'я розвитку держави і на благо громадян. Але сьогодні нам важко погодитися на будь-який діалог і співпрацю з ПКРМ, оскільки докази, які ми представили, демонструють, що вибори були підтасовані", - наголосив Гимпу.

Перше засідання нового парламенту Молдови призначене на 5 травня. Партія комуністів може самостійно сформувати уряд та інші структури влади, які формуються простою більшістю голосів (52). В той же час, комуністам може не вистачити одного голосу для обрання президента, який обирається 60% голосів (61).

Лідери опозиції, крім того, роз'яснили журналістам причини відмови від участі в церемонії вручення депутатських мандатів.

"Ми не хочемо брати участь в цьому шоу, оскільки продовжуємо вважати, що комуністи вкрали ці вибори. Ми представили всі докази підтасовування списків для голосування, проте Конституційний суд поспішно затвердив результати виборів, навіть не дочекавшись вердикту Апеляційної палати. Ми вимушені підкорятися рішенню КС, але це не означає, що ми згодні з ним. Тому ми і не хочемо брати участь у фарсі", - сказав голова Ліберальної партії Міхай Гимпу.

Голова Альянсу "Наша Молдова" Серафім Урекян заявив, що "в нинішній ситуації пишні церемонії ні до чого, тому не потрібно розігрувати цей спектакль з врученням мандатів в урочистій обстановці".

Читайте також:

Молдова запропонувала Євросоюзу безвізовий режим

Розслідувати безлади у Молдові буде держкомісія

Комуністам, які виграли вибори в Молдові, доведеться домовлятися з опозицією

Президент Молдови вирішив помилувати учасників безладів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: