Молдавська опозиція створила європейську коаліцію

Новостворена коаліція "За європейську інтеграцію" має на меті налагодження стосунків з Україною, Румунією та Росією.

У парламенті Молдови створена коаліція опозиційних партій.

У коаліцію під назвою "За європейську інтеграцію" ввійшли чотири партії: Ліберально-демократична партія Молдови, Ліберальна партія, Демократична партія і альянс "Наша Молдова".

Виступаючи на прес-конференції у зв'язку зі створенням коаліції, лідер Демократичної партії Маріан Лупу заявив, що зовнішня політика парламенту буде заснована на трьох принципах: "європейській інтеграції", "відновленні добрих відносин із сусідніми державами Україною та Румунією" і "стратегічному партнерстві зі східним партнером Російською Федерацією".

Крім того, альянс ставить перед собою задачі забезпечення незалежності ЗМІ, судової системи і "ліквідацію наслідків узурпації влади партією комуністів". Коаліція також має намір заснувати комісію з розслідування безладів у Кишиневі.

Разом чотири партії мають 53 депутатські мандати - на 5 більше, ніж у Партії комуністів республіки Молдова (ПКРМ), яка, таким чином, опинилася в опозиції. Більшість місць дає коаліції право призначати спікера парламенту, але не президента - відповідно до конституції, для цього необхідно як мінімум 61 голос депутатів. Більшість також не дає коаліції можливості формувати уряд, оскільки вирішальний голос в цьому питанні залишається за президентом.

Представники знов створеного альянсу заявили про намір почати переговори з комуністами з метою отримання 8 голосів. ПКРМ раніше не виключала таку можливість.

Парламентські вибори в Молдови відбулися 29 липня. Вибори були проведені повторно, оскільки після першого голосування 5 квітня комуністи, що одержали 60 місць в парламенті, не зуміли призначити президента (ніхто з опозиції не проголосував за Зінаїду Гречану, для призначення якої не вистачало одного голосу). У зв'язку з цим президент Молдови Володимир Воронін був вимушений розпустити парламент і оголосити нові вибори.

За наслідками виборів 29 липня ПКРМ одержала лише 48 місць в парламенті.

Читайте також:

ЦВК Молдови затвердила підсумки парламентських виборів

Молдавські комуністи після невдалих виборів готові піти в опозицію

Опозиційні партії молдавського парламенту почали переговори про коаліцію

Українських спостерігачів у Молдові назвали злочинцями та революціонерами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: