Молдавська опозиція відмовилася формувати керівництво парламенту

Опозиціонери, які пройшли до молдавського парламенту за підсумками виборів, відмовляються брати участь у голосуванні.

Молдавська опозиція не братиме участь у формуванні керівних органів парламенту, яке планується 12 травня.

Це рішення узгоджене керівниками трьох опозиційних партій, що пройшли до парламенту, - Ліберальної, Ліберально-демократичної та Альянсу "Наша Молдова". Про це повідомив лідер Альянсу "Наша Молдова" Серафім Урекян.

В кінці квітня опозиція заявляла про намір бойкотувати вибори президента. Після парламентських виборів 5 квітня опозиція неодноразово заявляла, що не піде ні на які переговори з комуністами, які перемогли на виборах.

Але в останні дні ситуація помітно змінилася. У відповідь на неодноразові запрошення керівника партії комуністів президента Владимира Вороніна до діалогу деякі з опозиційних лідерів стали висловлюватися на користь контактів з переможцями виборів.

На перше засідання нового парламенту прийшли всі опозиційні депутати. На ньому планувалося обрати керівництво і робочі органи парламенту, а також сформувати фракції.

Зустріч депутатів продовжувалася всього 23 хвилини. Засідання вів старий по віку депутат, представник Партії комуністів Молдови Іван Калін. Він виступив в невеликій мовою, в якій повідомив, що для формування робочих органів парламенту депутатам потрібен час.

Калін запропонував провести наступне засідання через тиждень - 12 травня. За це рішення депутати навіть не голосували, а відразу піднялися і стали залишати зал.

Перемога комуністів на парламентських виборах викликала серйозну невдоволеність опозиції, яка провела масові акції протесту в Кишиневі.

7 квітня протести переросли в масові безлади, їх учасники розгромили будівлю парламенту Молдови і резиденцію президента. Постраждали 270 людей, зокрема близько 100 поліцейських. Висувалися гасла приєднання до Румунії.

Офіційні підсумки виборів, як і здійснений потім перерахунок голосів виборців підтвердили перемогу комуністів. Вони одержали 60 з 101 місць в парламенті, Ліберальна партія - 15, Ліберально-демократична - 15, альянс "Наша Молдова" - 11 депутатських мандатів.

Переможці виборів можуть самостійно сформувати уряд та інші структури влади, які формуються простою більшістю голосів (52 голоси). В той же час, комуністам може не вистачити одного голосу для обрання президента, який обирається трьома п'ятими голосів (61 голос).

Читайте також:

Уряд Молдови пішов у відставку

Прапором Придністров'я стане російський триколор

Молдова підтримала Росію та відмовилася від навчань НАТО в Грузії

Молдавська опозиція погрожує зірвати вибори президента
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: