Молдавські комуністи оголосили бойкот парламенту

Молдовські комуністи звинуватили демократичні сили парламенту в "антиконституційному перевороті".

Партія комуністів республіки Молдова (ПКРМ) оголосила бойкот парламенту і відмовилася від участі в засіданнях. 

Крім цього представники фракції Партії комуністів почали "активну політичну роботу серед виборців". Вони хочуть роз'яснити громадянам суть "антиконституційного перевороту, що проходить зараз в країні".

У заяві ПКРМ йдеться про те, що лідери правлячого Альянсу за європейську інтеграцію скасували дострокові парламентські вибори і відмовилися від діючої конституції. На думку комуністів, ці дії є "спробою узурпації державної влади".

Нагадаємо, лідери партій, що входять до Альянсу за європейську інтеграцію, заявили про проведення референдуму щодо зміни конституції Молдови. Після внесення поправок необхідність у дострокових парламентських виборах відпаде. Передбачається, що референдум пройде до 16 червня 2010 року. Саме в цей день має бути розпущений нинішній парламент.

Партія комуністів, що перебувала при владі протягом восьми років, в 2009 році позбулася більшості у парламенті і була витіснена в опозицію. У цій ситуації ПКРМ відмовилася підтримати кандидата в президенти від нової правлячої коаліції, лідера Демократичної партії Маріана Лупу, і заявила про намір домагатися нових парламентських виборів.

У грудні 2009 року провалилася друга спроба затвердити Лупу як президент Молдови. За лідера Демократичної партії проголосували 53 депутати. Для того, щоб стати президентом, йому потрібно було отримати як мінімум 61 голос.

Відповідно до конституції Молдавії, парламент країни повинен був бути розпущений, тому що йому не вдалося обрати президента з другої спроби. Проте двічі на рік розпускати парламент не можна. Повноваження палати можуть бути припинені тільки в червні 2010 року.

При цьому представники правлячої коаліції, які в даний час займають посади в уряді, а також посаду президента (обов'язки глави республіки виконує спікер парламенту Міхай Гімпу), раніше заявляли, що постараються уникнути дострокових виборів до парламенту. 

Читайте також:

Молдова підтримала розміщення елементів ПРО США у Румунії

Син екс-президента Молдови витрачав півмільйона доларів на місяць

Молдова почала знімати колючий дріт на кордоні з Румунією

Україна сподівається упродовж місяця отримати свою землю від Молдови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: