Молдавські комуністи оголосили бойкот всенародному референдуму

Молдовські комуністи проти всенародних президентських виборів.

Партія комуністів Молдови закликала своїх прихильників бойкотувати референдум, на якому буде розглядатися питання про введення в країні всенародних президентських виборів. Про це йдеться у зверненні, прийнятому на пленумі партії у вівторок, 13 липня.

В документі говориться, що комуністи розглядають референдум як спробу правлячого Альянсу за європейську інтеграцію уникнути дострокових парламентських виборів й утриматися при владі.

"Ми пропонували правлячій коаліції компромісний варіант, щоб законним шляхом змінити Конституцію в парламенті. Для цього необхідно було лише оголосити дату розпуску парламенту і проведення дострокових парламентських виборів", - пояснив депутат молдавських законодавчих зборів від Партії комуністів Вадим Мішин.

За словами депутата, Альянс відмовився від цієї пропозиції і, більше того, вніс зміни до Кодексу про вибори, "щоб визнати референдум таким, що відбувся, навіть у тому випадку, якщо позитивно відповість лише третину його учасників".

Рішення провести всенародний референдум було прийнято молдавським парламентом 7 липня. Як повідомлялося раніше, референдум буде визнано таким, що відбувся, якщо на нього прийде не менше третини виборців; поправка буде прийнята, якщо за неї висловиться не менше половини тих, що проголосували.

У разі, якщо громадяни Молдови виступлять проти введення всенародних президентських виборів, парламент країни оголосить про свій розпуск, а вибори президента будуть проходити за колишньою схемою.

Починаючи з 2000 року президента в Молдові обирає парламент. В даний час обов'язки глави держави виконує спікер парламенту Міхай Гімпу: останній президент Володимир Воронін пішов у відставку восени 2009 року, а депутати так і не змогли вибрати нового.

За нинішніми законами Молдови для затвердження нового президента необхідно, щоб за нього проголосувало дві третини депутатів. У разі, якщо жодна кандидатура не може отримати необхідну кількість голосів, парламент повинен бути розпущений.

Референдум призначено на 5 вересня 2010 року.

Читайте також:

Молдовські академіки визнали існування радянської окупації

ВР попросила Януковича не називати стадіон у Львові іменем Бандери

ОУН і УПА приберуть з музею Великої Вітчизняної війни на прохання комуністів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: