Молдавські комуністи після невдалих виборів готові піти в опозицію

Правляча до сьогодні Партія комуністів Молдови може перейти в опозицію, якщо "праві" зможуть створити коаліцію в новообраному парламенті.

Партія комуністів Молдови перейде в опозицію у разі створення праволіберальної коаліції за участю "радикальних сил екстремістського характеру".

Таке рішення було ухвалене під час наради активу Партії комуністів Молдови на чолі з головою ПКРМ Володимиром Вороніним.

Нагадаємо, що за результатами минулих дострокових парламентських виборів, чотири опозиційні партії Молдови увійшли до нового парламенту (Ліберально-демократична партія Молдови, Ліберальна партія, Демократична партія і альянс "Наша Молдова").

31 липня вони офіційно розпочали переговори про створення правлячої коаліції. На першій зустрічі їх лідери - Влад Філат (ЛДПМ), Міхай Гімпу (Ліберальна партія), Маріан Лупу (Демпартія) і Серафим Урекян ("Наша Молдова") - почали обговорювати принципи, на яких може бути встановлена правляча коаліція, сформовано функціональний уряд для подолання політичної і економічної кризи.

Згідно з оприлюдненими даними ЦВК Молдови, отриманими після обробки 100% бюлетенів, Партія комуністів набрала на виборах 44,69% голосів, Ліберально-демократична партія Молдови - 16,57%, Ліберальна партія - 14,68%, Демократична партія - 12,54%, альянс "Наша Молдова" - 7,35% голосів. Ці результати дозволяють партії комуністів отримати в новому парламенті 48 мандатів, а опозиції, у разі об'єднання, - в цілому 53 мандати.

За попередніми даними, Ліберально-демократична партія отримає в парламенті 18 місць, Ліберальна партія - 15 мандатів, Демократична партія - 13 мандатів, альянс "Наша Молдова" - 7 місць.

Опозиція у разі об'єднання зможе вибрати голову парламенту і сформувати уряд, для чого необхідно 52 голоси.

Водночас їй не вдасться без підтримки голосів комуністів самостійно вибрати президента, який висуває кандидатуру прем'єра, - для цього необхідний 61 голос.

У цьому випадку партіям доведеться шукати компроміс для недопущення політичної кризи.

Читайте також:

Опозиційні партії молдавського парламенту почали переговори про коаліцію

На виборах у Молдові комуністи набрали 45% голосів

Українських спостерігачів у Молдові назвали злочинцями та революціонерами

Місія СНД визнала вибори в Молдові демократичними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: