Комуністам, які виграли вибори в Молдові, доведеться домовлятися з опозицією

У комуністів є більшість для обрання керівних структур парламенту, однак для виборів президента їм не вистачає одного голосу.

Перерахунок голосів на парламентських виборах в Молдові підтвердив перемогу комуністів і заявлений раніше розклад сил в парламенті. Такі офіційні дані оприлюднив у вівторок ЦВК Молдови.

За даними перерахунку, за комуністів проголосувало 49,48% виборців. Їх головні конкуренти - Ліберальна, Ліберал-демократична партії і Альянс "Наша Молдова" - отримали, відповідно, 13,13%, 12,43% і 9,77% голосів. Решта партій не подолала виборчий бар'єр. Від первинних результатів ці дані нічим не відрізняються.

Зараз дані перерахунку передаються на затвердження до Конституційного суду. Після цієї процедури, яка займе близько двох діб, голоси аутсайдерів будуть поділені між переможцями.

Представники опозиційних партій повідомили, що вони мають намір скористатися своїм правом опротестувати вирішення ЦВК в Апеляційній палаті Молдови, після чого також звернуться до Конституційного суду. Крім того, опозиція, не згідна, з результатами виборів представить в КС і результатах перевірки списків виборців.

Таким чином, за підсумками виборів 5 квітня, Партія комуністів отримує 60 з 101 мандата до нового парламенту Молдови, Ліберальна і Ліберально-демократична партії - по 15 мандатів, Альянс "Наша Молдова" - 11 мандатів.

Отриманої більшості комуністам досить для обрання керівних структур парламенту, формування уряду та інших органів державної влади. Але для виборів президента їм не вистачає одного голосу - згідно із законом для цього необхідно три п'ятих, тобто 61 голос. Таким чином, комуністам доведеться домовлятися з опозицією.

В цьому випадку є вірогідність, що опозиція може заблокувати обрання голови держави. Якщо він не буде вибраний з трьох спроб, парламент буде розпущений.

Напередодні виборів президент-комуніст Володимир Воронін, який довершує свій другий і останній термін на цій посаді, заявив, що назве свого наступника після виборів.

Опозиція заявила про фальсифікації на виборах і влаштувала демонстрації протесту, що перейшли в безлади і погроми парламенту та резиденції президента.

Читайте також:

Молдавському опозиціонеру, якого видала Україна, загрожує 25 років в'язниці

ЦВК Молдови перерахувала голоси і підтвердила перемогу комуністів

Президент Молдови вирішив помилувати учасників безладів

Журналістку Морарь посадили під домашній арешт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: