Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Молдова хоче відправити до Росії територією України ешелони із боєприпасами

20 тисяч тонн боєприпасів були вилучені у Придністров'ї.

Влада Молдови хоче найближчим часом відправити до Росії територією України 20 тисяч тонн боєприпасів. Кишинів вимагає, аби Москва відновила утилізацію вилученого у Придністров'ї озброєння та боєприпасів.

Про це повідомив в інтерв'ю румунському телеканалу TVR глава МЗС Молдови Ніку Попеску, пише РБК. Він уточнив, що транзит вантажу через Україну вже обговорили з усіма партнерами.

Росія призупинила утилізацію боєприпасів 2003 року.

"Ми хотіли б нормальних, спокійних, стабільних відносин з Російською Федерацією. Однією з дуже важливих тем, які ми обговорювали в Москві, стало питання, щоб Російська Федерація знову взяла на себе зобов'язання відновити знищення боєприпасів, що зберігаються в придністровському регіоні", - сказав Попеску.

Кишинів хоче, аби утилізація відбулася якнайшвидше.

Глава МЗС Молдови уточнив, що процес вилучення боєприпасів в Придністров'ї контролювали співробітники ОБСЄ. Однак лише в Росії є повний перелік всього вилученого.

"З нашого боку дуже важливо, щоб будь-яке знищення і транзит здійснювалися під міжнародним контролем. Ми обговорювали цю тему з усіма державами Євросоюзу", - зазначив Попеску.

Нагадаємо, склади з боєприпасами залишилися в Придністров'ї після розпаду Радянського союзу. Їх охороняє Оперативна група російських військ, дислокована в регіоні від 1995 року.

Відео У Придністров'ї кремлівські збройні сили називають гарантом миру і безпеки

Придністров'я відмовилося від виведення російських військ. Так зване МЗС невизнаної республіки заявило - кремлівські збройні сили є гарантом миру і безпеки. І жодні рішення про цю "миротворчу місію" не можуть бути прийняті без врахування думки самого Придністров'я. Російські війська дислокуються на цій молдовській території з 1995 року.

У Придністров'ї кремлівські збройні сили називають гарантом миру і безпеки

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції