Молдова може найближчим часом об'єднатися з Румунією

Спікер Міхай Гімпу, який скоро може стати в.о. обов'язків президента Молдови, виступив з ідеєю об'єднання Молдови з Румунією.

Міхай Гімпу. Фото з сайту pl.md
Міхай Гімпу - спікер парламенту Молдови
Голова парламенту Молдови Міхай Гімпу, який найближчим часом може стати виконувачем обов'язків президента країни, підтвердив під час передачі на одному з молдавських інтернет-ТБ, що є прихильником об'єднання Молдови з Румунією.

Гімпу відповів ствердно на питання ведучої телепередачі, чи є він уніоністом (прихильником об'єднання з Румунією).
"Так, є. Ця ідея належить мені як людині, яка знає історію", - заявив спікер молдавського парламенту на захист ідеї об'єднання Молдови з Румунією, яку він просуває.

Нагадаємо, що 2 вересня колишній президент Молдови Володимир Воронін офіційно оголосив, що планує скласти з себе повноваження голови держави.

Згідно з Конституцією Молдови, виконувачем обов'язків голови держави стає спікер парламенту.

Нинішній склад парламенту було обрано на дострокових виборах 29 липня, які були призначені тому, що попередній парламент, обраний 5 квітня, не зміг обрати президента і був розпущений.

8 вересня Конституційний суд Молдови розгляне звернення Партії комуністів, яка попросила перевірити конституційність ухвали парламенту про обрання Гімпу головою парламенту.

Лідера ліберальної партії Міхая Гімпу було обрано спікером парламенту Молдови 28 серпня. Він, зокрема, відомий своїми антиросійськими заявами.

Читайте також:

Володимир Воронін залишає посаду президента Молдови

Лідер комуністів Молдови Воронін – політичному опоненту: "Пішов на хрін!"

Парламентська коаліція Молдови обрала спікера

Молдавська опозиція оголосила коаліцію в парламенті. Комуністи відмовились від співпраці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: