Молдова нагородила людей, які брали участь в нападі на Придністров'я

Нагороди отримали Іліє Ілашку, Петру Годіак, Андрія Іванцок, Олександру Лешко, Тудора Попа, які воювали у складі групи і були заарештовані владою невизнаного Придністров'я.

Тимчасовий президент Молдови Міхай Гімпу удостоїв вищої нагороди країни - Ордена Республіки - групу громадян, що відсиділи 12 - 15 років у придністровських в'язницях за вбивства під час нападу в 1992 році на невизнану республіку.

В опублікованому 2 серпня указі наголошується, що цієї нагороди вони удостоєні "за героїзм і самовідданість у боротьбі за незалежність і цілісність країни". Нагороди отримали Іліє Ілашку, Петру Годіак, Андрія Іванцок, Олександру Лешко, Тудора Попа, які воювали у складі групи і були заарештовані владою невизнаного Придністров'я.

Голова групи, Ілашку, був засуджений до розстрілу, яке замінили довічним ув'язненням. У Тирасполі вважають членів "групи Ілашку" терористами, а в Молдові і Румунії - "політичними в'язнями".

У 2001 році Ілашку був відпущений на прохання колишнього президента Молдови Володимира Вороніна і переданий владі Румунії. У цій країні він був нагороджений вищою державною нагородою - "Зіркою Румунії", отримав громадянство, був обраний до сенату і став румунським представником у Європарламенті. Влада Молдави тоді не удостоїла членів групи Ілашку державних нагород.

Пізніше Ілашку звернувся до Європейського суду з прав людини з позовом проти Росії і Молдови, який прийняв постанову на його користь.

Читайте також:

Суд викрив молдавського президента у порушенні семи статей конституції

Росія припинила фінансову допомогу Придністров'ю

Молдова звинуватила Росію у своїй бідності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: