Молдова не буде вступати у НАТО

Питання про приєднання Молдови до НАТО зараз не стоїть. Проте Кишинев буде продовжувати співробітничати альянсом.

Молдова не планує вступати до НАТО.

Про це заявив у Кишиневі міністр оборони республіки Віталій Марінуце.

Він підкреслив, що питання про приєднання Молдавії до НАТО зараз не ставиться, а спекуляції на цю тему політизуються. У той же час він назвав співпрацю з альянсом для республіки благотворним і взаємовигідним для забезпечення національної безпеки.

Міністр нагадав, що Молдова співробітничає з НАТО в рамках плану дій, прийнятого ще колишнім урядом, який припускає перебудову сектора оборони і безпеки країни за рахунок підвищення рівня навчання особового складу і здатності брати участь в миротворчих місіях.

Глава Міноборони Молдови відзначив, що молдавські військові братимуть участь в міжнародних операціях з підтримки миру під егідою ООН, ОБСЄ та інших організацій в рамках чинного законодавства.

Слід зазначити, що в ході зустрічі, що відбулася напередодні, з молдавським прем'єром Володимиром Філатом в Брюсселі заступник генерального секретаря НАТО Клаудіо Бізоньєро підкреслив, що альянс підтримує нейтралітет Молдови і виступає за виведення з території республіки російських військ та озброєння.

У свою чергу Володимир Філат сказав, що Молдова виступає за поглиблення відносин з НАТО для реформування установ, відповідальних за національну безпеку.

У серпні в російських ЗМІ з`явилася інформація про те, що правляча коаліція Молдови має намір ініціювати проведення референдуму щодо вступу країни до НАТО.

Проте пізніше Міхай Гімпу, спікер парламенту Молдови, виконуючий обов'язки президента республіки, спростував цю інформацію.

Читайте також:

Авіація НАТО помилково завдала удару по афганських мешканцях

Росія готова створити спільну з НАТО систему ПРО

В НАТО нагадали Україні і Грузії де їх місце

НАТО не приноситиме Україну у жертву Москві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: