Молдова не збирається об'єднуватися з Румунією

Прем'єр-міністр Молдови вважає об'єднання раїни з Румунією неможливим. Пріоритетом для Кишинева він називає ЄС, а не НАТО.

Новий прем'єр-міністр Молдови Влад Філат, який очолив уряд після відходу компартії в опозицію, запевняє, що вступ в НАТО для Кишинева - не пріоритет, а об'єднання з Румунією просто неможливе.

"Взагалі тут дуже багато спекуляцій ... Республіка Молдова є нейтральною країною. Це визначено нормою конституції. Ми законослухняні громадяни і будемо керувати країною, виходячи з норм конституції. Ми за те, щоб у нас були нормальні відносини з НАТО, хоча б близькі до того рівня, який є в Росії з альянсом ", - заявив Філат.

За його словами, прагнення Молдови направлені в ЄС: "Ми прагнемо до ЄС і про це чітко заявляємо. НАТО - не пріоритет".

З утвердженням в Кишиневі нової влади з'явилися повідомлення про можливе приєднання Молдови до Румунії. "Це прямий результат тієї пропаганди, яку вели комуністи під час виборів", - вважає Філат.

"Досить спекулювати на приєднання до Румунії. Молдова відбулася як держава, і люди, які тут живуть, вважають себе громадянами цієї країни. Об'єднання не хоче населення, і воно неможливе юридично", - заявив він.

При цьому, за словами прем'єра, він не приховує, що молдавська влада зацікавлена в нормальних відносинах з Румунією.

"У нашій урядовій програмі є пункт про підписання базового договору з Румунією і договору про делімітацію молдавсько-румунського кордону. Ми будемо всім цим займатися", - сказав прем'єр.

Він також підтвердив, що влада Молдови виступають за виведення російських миротворців із Придністров'я, пропонуючи замінити їх міжнародною місією.

Нагадаємо, раніше спікер парламенту Молдови, виконуючий обов'язки президента республіки Міхай Гімпу заявив, що є прихильником об'єднання Молдови з Румунією і збирається втілити цю ідею в життя.

Читайте також:

Молдова поставить перед ЄС питання про виведення російських військ з Придністров'я

Молдова передумала вступати в НАТО та виходити з СНД

Молдова може найближчим часом об'єднатися з Румунією

Молдова підтримала Росію та відмовилася від навчань НАТО в Грузії
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: