Молдова підтримала Росію та відмовилася від навчань НАТО в Грузії

Молдова стала п'ятою країною, яка відмовилася брати участь у військових навчаннях НАТО в Грузії. Вважають, що така тактика допоможе у відносинах з Росією.

Молдова не братиме участі у військових навчаннях, які пройдуть в Грузії в рамках програми НАТО "Партнерство в ім'я світу" з 6 травня по 1 червня.

Про це повідомило міністерство оборони республіки.

Молдова, яка за конституцією є нейтральною країною, приєдналася до програми "Партнерство в ім'я світу" в 1994 році. Президент Володимир Воронін неодноразово підкреслював, що виступає за приєднання країни до Євросоюзу, але не до НАТО. За його словами, "Молдові слід йти шляхом Австрії, Кіпру і Мальти, які не вступили в НАТО". Такий курс користується і підтримкою громадськості - за даними опитувань, лише 13,8% мешканців республіки виступають за приєднання країни до альянсу.

27 квітня від участі в заході відмовилася Сербія. Там визнали, що зараз це не є необхідністю для системи оборони. ЗМІ вважають, що Сербія не хоче псувати відносин з Росією, яка виступає різко проти унавчань. Можливо, такої ж тактики поведінки тепер дотримується і Молдова.

Маневри Cooperative Longbow 09/cooperative Lancer 09 пройдуть на грузинській військовій базі Вазіані в 20 кілометрах на схід від Тбілісі. У них повинні були брати участь 20 країн: сім членів Альянсу - США, Великобританія, Канада, Греція, Угорщина, Польща, Туреччина; 12 країни-партнерів - Албанія, Австрія, Македонія, Чорногорія, Швейцарія, Молдова, Білорусія, Україна, Грузія, Вірменія, Азербайджан і Казахстан; а також Ізраїль як країна Середземноморського діалогу. Ще три держави - Марокко, Катар і Об'єднані Арабські Емірати - направлять своїх спостерігачів.

Проте, минулого тижня Казахстан, Естонія і Латвія оголосили про свою відмову брати участь у навчаннях НАТО. Причиною були названі фінансові проблеми.

Як повідомлялося, 29 квітня у столиці Бельгії відкрилося перше після конфлікту між Грузією і Південною Осетією засідання Ради Росія - НАТО. Ця зустріч є підготовчим етапом перед засіданням Ради Росія - НАТО на рівні міністрів закордонних справ, яке заплановане на 19 травня.

Читайте також:

Росія все таки пішла на контакт з НАТО

Російського війська в Арктиці не буде

Сербія відмовилася від навчань НАТО в Грузії

Від військових навчань НАТО в Грузії відмовилися три країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: