Молдова почала знімати колючий дріт на кордоні з Румунією

Діюча влада Молдови вирішила, що "колючка" на кордоні з Румунією, - це сором на всю Європу, тому розпочала демонтаж.

У Молдові розпочався демонтаж загороджень з колючого дроту на кордоні з Румунією.

Розпорядження прибрати 360 кілометрів "колючки" на річці Прут, що збереглися ще з часів СРСР,  віддав в січні прем'єр Влад Філат. "У XXI столітті, коли кордони по всій Європі відкриті і люди можуть вільно переміщатися, соромно залишати колючий дріт на кордоні з дружньою країною. Ми повинні ліквідувати цю спадщину радянського минулого і комуністичного режиму, який нам вдалося зруйнувати", - заявив він.

"Не маючи базового договору про кордон, демонтувати кордон - це злочин перед країною, - наголосив колишній президент. - Рішення піде на користь зловмисникам. Це вже цікавить не тих, хто займається політикою, а це в інтересах контрабандистів і всяких уркаганів".

Воронін, під час президентства якого відносини Кишинів і Бухарест пережили період охолодження, вважає, що Молдова, демонтуючи дріт, порушує зобов'язання, прийняті в рамках СНД.

Румунію з Молдавією пов'язують спільна мова, історія та культурна спадщина. Визнавши після розпаду СРСР незалежність Молдови, Бухарест весь цей час відмовляється підписувати угоду про державний кордон і базовий договір, узгодження яких триває майже 15 років.

Читайте також:

Румунія організує спеціальне агентство з надання громадянства молдаванам

Президент Румунії визнав суверенітет Молдови

Молдова зніме колючий дріт на кордоні з Румунією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: