Молдова попросила ЄС допомогти відбудувати знищений парламент

Приміщення парламенту і резиденції президента необхідно відновити якнайшвидше, щоб державні установи могли плідно працювати.

Молдова попросила Європейський Союз надати допомогу у відновленні будівель парламенту і резиденції президента, які були розгромлені 7 квітня маніфестантами.

Як передає молдавське інформаційне агентство "Інфотаг", таке прохання висловив віце-прем`єр, міністр закордонних справ і європейської інтеграції Андрій Стратан під час зустрічі зі спеціальним представником Євросоюзу в РМ Кальманом Міжеєм.

“Щоб державні установи могли працювати плідно, необхідно відновити в найкоротші терміни приміщення парламенту і резиденції президента, тому ми сподіваємося, що Євросоюз допоможе нам”, - сказав Стратан.

Міністр звернув увагу на рішучість влади Молдови захищати конституційний лад у суворій відповідності з нормами права і демократії.

“Ми цінуємо конструктивну позицію Євросоюзу відносно подій, які відбуваються в Молдові. У той же час ми б оцінили більш активну участь європейських структур у Брюсселі у наших справах після виборів, коли ситуація загострилася до краю", - сказав міністр.

У свою чергу, Міжей заявив, що Євросоюз уважно стежить за подіями у Молдові, і висловив упевненість, що РМ зуміє подолати тяжку ситуацію.

Він акцентував на зваженому характері позиції Євросоюзу щодо того, що відбувається сьогодні в Кишиневі, і запевнив, що ЄС готовий надати необхідну допомогу в подоланні кризи.

Міжей наголосив на важливості дотримання права громадян на свободу висловлювання і свободу зборів і звернув увагу в цьому контексті на необхідність суворого дотримання всіма громадянами конституційних норм.

Нагадаємо, після парламентських виборів 5 квітня у Кишиневі почалися масові акції протесту, які продовжувалися 6 і 7 квітня. Маніфестанти не визнавали результатів виборів, згідно з якими за Комуністичну партію, очолювану президентом Володимиром Вороніним, проголосували 49,48% виборців.

Ряд мітингувальників, окрім відміни підсумків виборів, вимагали приєднання Молдови до Румунії. Поліція затримала близько 200 учасників масових заворушень у Кишиневі.

У результаті заворушень в Кишиневі майже повністю розгромлені будівлі президентської адміністрації і парламенту.

Читайте також:

Молдавські ЗМІ попросили політичного притулку в США

ЦВК Молдови оголосила результати виборів

Молдова знайшла румуна, винного в заворушеннях у Кишиневі

Сімь підлітків отруїлися газом на демонстрації у Молдові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: