Молдова поставить перед ЄС питання про виведення російських військ з Придністров'я

Молдавська влада висловлюються за заміну миротворчих сил в невизнаній республіці на міжнародну місію цивільних спостерігачів.

Молдова збирається в Брюсселі порушити перед ЄС питання про виведення російських військ з Придністров'я. Молдавська влада висловлюються за заміну миротворчих сил в невизнаній республіці на міжнародну місію цивільних спостерігачів. В Брюссель з дводенним візитом у вівторок відправляється прем'єр-міністр Молдови Влад Філат.

Як заявив журналістам міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Юрій Лянке, який супроводжує прем'єра, вирішення проблеми заміни миротворчих сил в Придністров'ї включено до програми діяльності нового уряду. Влада збирається обговорити з ЄС можливості та перспективи направлення такої місії цивільних спостерігачів.

Глава МЗС підкреслив при цьому, що Молдова залишається нейтральною державою, а заміна військових миротворців на цивільних спостерігачів цілком відповідає принципам нейтралітету.

За словами Лянка, в Брюсселі буде проведено аналіз відносин Молдови з Євросоюзом. Як стало відомо, мова йтиме, зокрема, про підписання нової угоди про співробітництво. У планах влади укладання Угоди про асоційоване членство.

Також Філат обговорить з ЄС питання полегшення візового режиму для молдавських громадян і підписання Угоди про поглиблений режим вільної торгівлі.

Нагадаємо, що минулого тижня про необхідність виведення російських військ з Придністров'я висловився тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, спікер парламенту Міхай Гімпу.

На думку Гімпу, Росія повинна вивести війська з Придністров'я і з розумінням поставитися до цього бажання керівництва республіки. Як вважає в.о. президента, така позиція нової влади навряд чи негативним чином позначиться на відносинах Кишинева і Москви.

Нагадаємо, що після конфлікту п'яти розташованих на лівому березі Дністра районів Молдавії з центром було оголошено про створення Придністровської союзної республіки у складі СРСР, а потім - незалежної Придністровської Молдавської Республіки з центром у Тирасполі.

В даний час в зоні конфлікту базуються спільні миротворчі сили в складі російського, молдавського і придністровського контингентів і військових спостерігачів з України.

Молдова прагне до включення придністровської автономії в складі єдиної держави. Вже пройшли кілька раундів переговорів на цю тему за участю міжнародних посередників у форматі "5+2" за участю Молдови, Придністров'я, РФ, України і ОБСЄ. В якості спостерігачів на переговорах були присутні представники ЄС і США.

Читайте також:

Молдова вимагає вивести російські війська з Придністров'я

Молдова передумала вступати в НАТО та виходити з СНД

Молдова може найближчим часом об'єднатися з Румунією

Молдова підтримала Росію та відмовилася від навчань НАТО в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: