Молдова відмовилася брати участь у параді Перемоги в Москві

Керівництво країни вирішує питання про участь делегації у параді, але у зв'язку зі складним економічним становищем навряд чи візит буде можливим.

Між Росією і Молдовою назріває великий скандал через небажання Кишинева відправляти делегацію на парад Перемоги до Москви.

Міністр оборони Молдови Віталій Марінуце повідомив, що керівництво країни вирішує питання про участь делегації у параді, але у зв'язку зі складним економічним становищем навряд чи візит буде можливим.

У Москві вважають, що проблеми є надуманими. "За нашими даними, розмова йшла про відправку делегації у складі восьми осіб, включаючи чотирьох ветеранів війни. Всі витрати на їхній переліт, проживання та харчування готова сплатити Росія", - цитує газета джерело в МЗС РФ, яке при цьому зазначило, що приїзд делегації важливий з символічної точки зору, так як Молдова - одна з колишніх республік СРСР, союзник і партнер Росії по СНД.

Водночас, джерело Коммерсанта в уряді Молдови повідомило, що в.о. президента країни Міхай Гімпу не поспішає з рішенням тому, що в параді не братиме участь Румунія, яку не запрошують через участь у війні на боці фашистської Німеччини.

Видання зазначає, що прагнення Кишинева цілком зрозумілі, так як останнім часом Бухарест став для коаліційного молдавського уряду основним зовнішньополітичним партнером.

КоммерсантЪ нагадує, що влада Молдови вже зробила кілька кроків, які дуже розлютили Москву, трепетно відноситься до тематики Великої Вітчизняної війни. Зокрема з ініціативи Гімпу було вирішено називати 9 травня 2010 не Днем Перемоги, а "65-ю річницею закінчення Другої світової війни". Крім того Кишинів вирішив заснувати до цієї дати Пам'ятний хрест, яким передбачалося нагородити ветеранів як Червоної армії, так і румунської армії.

Нагадаємо, у військовому параді на 9 Травня з нагоди 65-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні на Червоній площі в Москві візьмуть участь українські військові. При цьому понад 1000 російських військовослужбовців візьмуть участь у парадах у Києві, Севастополі, Керчі, Одесі та Миколаєві.

Читайте також:

На травневі свята Крим збагатиться за рахунок Леніна і Сталіна

Від депутатів вимагають не пустити російських солдатів в Україну на День Перемоги

Репетиція параду Перемоги під Москвою

На День Перемоги кияни здаватимуть балкони по 200-500 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: