Молдова вимагає від Росії вивести війська з Придністров'я

Молдова домагатиметься, щоб Росія припинила надавати підтримку невизнаній республіці Придністров'я.

Новий прем'єр-міністр Молдови Влад Філат має намір домагатися, щоб Росія припинила надавати "пряму і непряму підтримку" невизнаній республіці Придністров'я. Про це, він заявив в інтерв'ю румунському виданню Adevarul. Яким чином Філат збирається досягти бажаного, не уточнюється.

За словами прем'єра, російська сторона повинна поважати суверенітет Молдови (яка вважає Придністров'я молдавською територією), погодитися з вимогою про виведення військ РФ із зони конфлікту і припинити "підтримку тираспольського режиму".

Філат додав, що нинішня ситуація в Придністров'ї "не виправдовує присутність там російських військовослужбовців".

Влад Філат є одним з лідерів нової правлячої коаліції, сформованої в Молдові за підсумками недавніх виборів. Коаліція змінила при владі партію комуністів, яка керували протягом восьми років.

Про намір домагатися виведення російських військ з Придністров'я, нагадаємо, заявляв також новий спікер парламенту Міхай Гімпу, тимчасово виконуючий обов'язки президента. Це питання він підняв на зустрічі з головою адміністрації президента РФ Сергія Наришкіна. При цьому Гімпу висловив думку, що подібні наміри Кишинева не погіршать відносин з Москвою.

Нагадаємо, російські війська знаходяться в Придністров'ї як миротворці з 1992 року. У період, коли при владі в Молдові перебували комуністи, видворення російських підрозділів неодноразово вимагали як представники керівництва країни, так і опозиція. Як один з головних аргументів при цьому наводився закріплений у Конституції нейтральний статус Молдови, який забороняє їй розміщувати на своїй території (тобто де-юре і в Придністров'ї) війська інших країн.

Росія офіційно не визнала незалежність Придністров'я. У той же час в регіоні, всупереч протестам Кишинева, залишаються російські війська. Росія також надає невизнаній республіці економічну допомогу. За рахунок цього, зокрема, виплачуються надбавки придністровським пенсіонерам. На референдумі 2006 року переважна більшість жителів регіону виступили за незалежність і подальше приєднання до РФ.

Читайте також:

Події в Молдові можуть змусити РФ визнати незалежність Придністров`я

Офіційним символом Придністров'я став Червоний прапор Перемоги

Україна хоче поговорити з Молдовою та Придністров'ям

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: