Молдова вислала українців і грузинів через "кольорові" революції

Передвиборна програма правлячої сьогодні в Молдові партії комуністів будувалася на основі тез про стабільність, недопущення заворушень та експорту всіляких "кольорових" революцій.

Комітет виборців України, представників якого разом із грузинськими спостерігачами зі складу Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ЕNЕМО) вислали з Молдови, закликають владу України відреагувати на дії Кишинева.

Про це заявив керівник Місії спостереження ЕNЕМО (Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами) у Молдові Сергій Ткаченко.

За його словами, передвиборна програма правлячої сьогодні в Молдові партії комуністів будувалася на основі тез про стабільність, недопущення заворушень та експорту всіляких "кольорових" революцій. А з огляду на відомі події "Помаранчевої революції" в нашій державі, припустив він, українців молдовська влада побачила в образі ворога.

Ткаченко зазначив, що переглядаючи передачі молдовського телебачення напередодні виборів, спостерігачі бачили, що події, пов'язані зі спостерігачами, є головними в інформаційних повідомленнях місцевих ЗМІ. При цьому, наголосив він, їх представляли як людей, які прибули з метою дестабілізувати ситуацію напередодні виборів.

"Фактично, цією місією ми стали частиною їхньої передвиборної політичної технології", - сказала глава місії ЕNЕМО.

Крім того, за словами Ткаченка, спостерігачам від місії почали погрожувати невідомі люди, через що керівництво вирішило згорнути роботу і задля безпеки повернути спостерігачів у свої країни.

Голова правління КВУ Олександр Черненко, зі свого боку, підкреслив, що пояснити дії молдовської влади в цілому важко, та й назвав їх "абсурдними".

У КВУ вважають, що на такі дії молдовської сторони обов'язково повинна бути реакція української влади. На їхню думку, Київ повинен, як мінімум, вимагати від Кишинева офіційного пояснення подій, які трапилися з громадянами України в Молдові напередодні парламентських виборів.

За оцінками Черненка, представники влади діяли "спонтанно, не організовано, у телефонному режимі". Жодних роз'яснень таких дій, за його словами, спостерігачі не отримали. Він розповів, що тільки секретар ЦВК Молдови назвав спостерігачів місії ЕNЕМО "ненадійними і небажаними", а голова ЦВК - "злочинцями, причетними до організації "кольорових" революцій".

При цьому Черненко підкреслив, що в місії були представники й інших країн - Росії, Білорусі, Казахстану, Таджикистану та інших, однак затримали та депортували тільки українців і грузин.

Читайте також:

Місія СНД визнала вибори в Молдові демократичними

Вибори в Молдові: комуністи лідирують, але програють

Вибори в Молдові визнані такими, що відбулися

Молдова депортує 5 українських спостерігачів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: