Молдова виступає за вступ в ЄС разом з балканськими країнами

Кишинів розраховує на підтримку ЄС і держав-членів Євросоюзу в переговорах з підписання угоди про асоціацію між Молдовою і ЄС.

Влада Молдови для швидкої інтеграції в Європейський союз виступає за включення республіки в один євроінтеграційний пакет з балканськими країнами. Як повідомили в прес-службі молдовського парламенту, таку заяву зробив напередодні виконуючий обов'язки президента Молдови голова парламенту Міхай Гімпу на зустрічі в Кишиневі з комісаром ЄС по зовнішніх зв'язках і європейській політиці сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер.

Він підкреслив бажання громадян Молдови якнайскоріше інтегруватися у велику європейську сім'ю, а також зазначив готовність молдовських властей проводити демократичні реформи для досягнення євроінтеграційних цілей.

Гімпу сказав, що Кишинів розраховує на підтримку ЄС і держав-членів Євросоюзу в процесі нещодавно розпочатих переговорів з підписання угоди про асоціацію між Молдовоюі ЄС. Він висловився також за початок переговорів про лібералізацію візового режиму для молдовських громадян і вільне пересування товарів в рамках ЄС.

Гімпу розцінив візит Ферреро-Вальднер до Кишинева, як знак підтримки з боку ЄС євроінтеграційних устремлінь Молдови, дій, що проводяться правлячим "Альянсом за європейську інтеграцію". Він також зазначив особисту підтримку комісара ЄС в процесі зближення Молдови і Євросоюзу, яка сприяла відкриттю в жовтні 2005 року у Кишиневі постійного представництва (делегації) Європейської комісії, а також підписанню меморандуму про початок роботи місії наданні прикордонної допомоги Молдові і Україні EUBAM в червні 2005 року.

Нагадаємо, Євросоюз готовий створити для Молдови вільну економічну зону. Про це заявила єврокомісар із зовнішніх зв'язків Беніта Ферреро-Вальднер, яка перебуває з візитом у цій країні. За її словами, для цього держава повинна провести структурні реформи в національній економіці.

Читайте також:

ЄС пообіцяв створити в Молдові вільну економічну зону

Парламент Молдови визначився з датою виборів президента

У Молдові хочуть заборонити комуністичну символіку

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: