Молдова знову вказала Росії на двері

Молдова продовжує виступати за повне, негайне і безумовне виведення всіх військ і озброєнь Росії з своєї території.

Кишинів наполягає на цьому, посилаючись на зобов'язання, взяті Росією в рамках самітів ОБСЄ.

Як повідомили в МЗС Молдови, про це заявив міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрій Стратан, виступаючи на засіданні Ради міністрів ОБСЄ в Гельсінкі.

Він відзначив, що виведення російських військ і озброєння створить необхідну базу для ратифікації Молдовою адаптованого Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).

Глава МЗС підкреслив прихильність офіційного Кишинева шукати політичне вирішення придністровського конфлікту винятково мирним шляхом на основі дотримання суверенітету і територіальної цілісності Молдови в межах її визнаних кордонів.

Стратан підтвердив готовність Кишинева відновити переговори у форматі 5+2 (Україна, Росія, ОБСЄ, ЄС, США, Молдова, Придністров'я) з метою швидкого вирішення придністровського конфлікту, яке визначило б особливий правовий статус Придністровського регіону у складі Молдови.

Нагадаємо, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв на серпневій зустрічі з молдовським колегою Володимиром Вороніним порадив при формуванні політики щодо Придністров'я враховувати досвід вирішення осетинського конфлікту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: