Молдова зробить державну мову обов'язковою в кінотеатрах

Молдавська влада наполягає на обов'язковому титруванні фільмів, дубльованих російською мовою, в усіх кінотеатрах країни.

Влада Молдови вимагає, щоб дубльовані російською мовою фільми в кінотеатрах країни обов'язково супроводжувалися титрами державною мовою. Як повідомили в молдавському уряді, внести такі зміни до законодавства від міністра культури країни Бориса Фокша зажадав прем'єр Влад Філат.

За словами міністра культури, після ухвалення таких заходів російськомовні мешканці Молдови матимуть можливість вивчити рідну мову землі, де вони проживають.

Нещодавно в соціальній мережі Facebook була створена група, яка підтримує введення субтитрів румунською мовою в кінотеатрах Молдови. Члени групи, яка налічує понад 1,2 тисячі осіб, вважають, що трансляція фільмів російською мовою в кінотеатрах країни порушує закон про захист прав споживачів, і розцінюють це як дискримінацію.

Зараз найбільша мережа кінотеатрів Молдови "Патрія" демонструє фільми з російським дубляжем.

Нагадаємо, наприкінці 2007 року Конституційний суд України постановив ввести обов'язковий переклад державною мовою усіх фільмів в кінотеатрах України.

Незважаючи на те, що це рішення зустріли зі скандалами, суттєво на відвідуваність кінотеатрів воно не вплинуло.

Читайте також:

У Молдові хочуть заборонити комуністичну символіку

Розорився найбільший винороб Молдови

НАТО вимагає вивести російські війська з Придністров’я

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: