Молдова звинуватила Росію у своїй бідності

У тому, що Молдова стала найбіднішою державою Європи, винна не тільки відсутність демократичних реформ, а і втручання РФ.

Перебування "частини окупаційної російської армії та її озброєнь" на території Придністров'я є причиною бідності Молдови. Про це заявив виконуючий обов'язки президента країни Міхай Гімпу у Женеві.

На його думку, в тому, що Молдова стала найбіднішою державою Європи, винна не тільки відсутність демократичних реформ, а і втручання РФ.

В.о. президента пояснив, що російська армія "побічно підтримує самопроголошену Придністровську Молдавську республіку, яка є чорною дірою для бюджету Молдови і зоною нестабільності не тільки для регіону, а й для всієї Європи".

У своїй промові він закликав парламенти світу підтримати вимогу про беззастережне, негайне і прозоре вивезення російського озброєння і боєприпасів з Придністров'я.

Гімпу також відзначив, що Росія таким чином порушує рішення Стамбульського саміту 1999 року і Конституції Молдови, яка визначає нейтральний статус країни.

Нагадаємо, що наприкінці червня в.о. президента Молдови вже видав офіційний документ, в якому проголосив про заснування 28 червня "Дня радянської окупації", а також закликав РФ вивести війська з території республіки.

Тим часом влада Придністров'я заявляє про неприпустимість відходу російських миротворців, вважаючи їх гарантом стабільності в регіоні. Тирасполь навіть виступив з ініціативою збільшити контингент РФ у п'ять разів - до 2,4 тисяч військовослужбовців.

Читайте також:

Молдавські комуністи оголосили бойкот всенародному референдуму

Молдавський суд скасував День радянської окупації

Молдовські академіки визнали існування радянської окупації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: