Молдовські академіки визнали існування радянської окупації

Академія наук Молдови заявила: документи підтверджують, що 28 червня 1940 року радянські війська окупували Бессарабію і Північну Буковину.

Академія наук Молдови визнала правомірним проголошення 28 червня Днем радянської окупації.

Про це заявив на прес-конференції академік Андрій Ешану, який очолює комісію з вивчення цього питання.

За словами Ешану, архівні документи та дослідження вчених доводять, що 28 червня 1940 року стало початком радянської окупації Бессарабії і Північної Буковини. Академік відзначив, що спочатку виступав проти створення спеціальної комісії, оскільки не вважав за потрібне доводити це твердження.

"Для мене очевидно, що існує одна історична правда", - сказав Ешану.

Учений додав, що тимчасовому президентові Молдови Міхаю Гімпу слід було проконсультуватися з дослідниками до підписання указу про введення нової пам'ятної дати, що дозволило б йому послатися на авторитетну точку зору і уникнути розбіжностей у суспільстві.

Нагадаємо, Гімпу ввів нову пам'ятну дату в Молдові 24 червня. Рішення президента викликала резонанс у молдовському суспільстві.

У зв'язку з введенням пам'ятної дати партії загрожує заборона на діяльність та використання комуністичної символіки. Супротивники пам'ятної дати вважають введення радянських військ до Молдавії не початком окупації, а датою звільнення країни.

Комуністи вже оскаржили указ президента. Вони наполягають на тому, що в повноваження Гімпу не входило введення пам'ятної дати. Поданий опозицією позов ще не розглянуто.

Читайте також:

Президента Молдови не змогли звільнити за "ненависть до радянських окупантів"

Президент Молдови відмовився скасовувати День радянської окупації

У Молдові скасували щойно введений День радянської окупації

МЗС РФ розкритикувало заснування Дня радянської окупації у Молдові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: